BTS: Korejská senzace dobývá svět zábavy

Korejská Skupina Bts

Počátky BTS

Sedmičlenná chlapecká skupina BTS, známá také pod názvem Bangtan Sonyeondan (방탄소년단), má kořeny sahající do roku 2010, kdy se poprvé setkali budoucí členové RM a Suga v Soulu. Tehdy ještě teenageři sdíleli vášeň pro hip-hop a rap a začali spolu skládat hudbu. Postupně se k nim přidávali další talentovaní mladíci – J-Hope, Jungkook, V, Jin a Jimin – a formovala se tak finální sestava BTS.

Skupina debutovala pod záštitou malé, tehdy nepříliš známé agentury Big Hit Entertainment 13. června 2013 s písní „No More Dream“ z debutového singlového alba „2 Cool 4 Skool“. Jejich hudba, inspirovaná žánry hip-hopu, R&B a popu, se zaměřovala na témata mládí, společenských tlaků a snů. I když jejich začátky nebyly jednoduché a potýkali se s nedostatkem financí a pozornosti médií, BTS si postupně získávali srdce fanoušků, a to především díky svým energickým vystoupením, upřímným textům a silnému poutu, které sdíleli se svými fanoušky, kterým říkají ARMY.

Členové skupiny

BTS, známí také pod zkratkou Bangtan Sonyeondan (방탄소년단), se skládají ze sedmi talentovaných členů, z nichž každý přispívá k jedinečnému kouzlu a úspěchu skupiny. RM, leader skupiny, je rapper, skladatel a producent. Jeho vysoké IQ a plynná angličtina z něj dělají skvělého mluvčího BTS. Jin, nejstarší člen, je zpěvák a vizuál skupiny. Jeho humor a péče o ostatní mu vynesly přezdívku "eomma" (máma). Suga je rapper, skladatel a producent. Je známý svými upřímnými texty a produkčními schopnostmi. J-Hope je rapper, tanečník a choreograf. Jeho nakažlivá energie a taneční dovednosti z něj dělají "sunshine" skupiny. Jimin je zpěvák a tanečník. Jeho uhrančivé pohyby a emotivní vokály si získaly srdce fanoušků po celém světě. V je zpěvák a herec. Jeho hluboký hlas a výrazný styl z něj dělají nezapomenutelnou osobnost. A konečně, Jungkook, nejmladší člen, je zpěvák, tanečník a center skupiny. Jeho všestrannost a talent mu vynesly přezdívku "Golden Maknae". Společně tito sedm členů tvoří BTS, skupinu, která si podmanila svět svou hudbou, poselstvím a charismatem.

Hudební styl

BTS, sedmičlenná chlapecká skupina z Jižní Koreje, si podmanila svět nejen svými strhujícími tanečními kreacemi a charismatickými členy, ale také svou hudbou, která překračuje hranice žánrů. Jejich hudební styl je pestrý a neustále se vyvíjí, což je jedním z důvodů jejich široké popularity.

V počátcích své kariéry se BTS soustředili na hip-hop a rap, což se odráželo v jejich energických skladbách s důrazem na silné beaty a rapované pasáže. Postupem času začali do své hudby začleňovat prvky dalších žánrů, jako je pop, R&B, EDM a rock. Tato fúze žánrů jim umožňuje oslovit široké spektrum posluchačů a vytvářet hudbu, která je svěží a originální.

korejská skupina bts

Charakteristickým rysem hudby BTS jsou chytlavé melodie, silné vokály a propracované harmonie. Členové skupiny se aktivně podílejí na psaní textů a skládání hudby, čímž do ní vnášejí své vlastní myšlenky, pocity a příběhy. Texty jejich písní se často dotýkají témat jako je láska, ztráta, sebepřijetí, duševní zdraví a společenské problémy. BTS se nebojí experimentovat a posouvat hranice, což se projevuje v jejich inovativním zvuku a odvážných hudebních experimentech.

Popularita BTS

Fenomén BTS, známý také jako Bangtan Sonyeondan, je nezpochybnitelný. Tato sedmičlenná skupina z Jižní Koreje si podmanila svět hudby a kultury s nebývalou silou. Jejich popularita se dá připsat několika faktorům. Zaprvé, jejich hudba je chytlavá, energická a žánrově rozmanitá, oslovuje tak široké spektrum posluchačů. Za druhé, členové BTS, RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V a Jungkook, jsou talentovaní zpěváci, tanečníci a rappeři, kteří na pódiu předvádějí strhující show.

Důležitým aspektem jejich úspěchu je také silné pouto s fanoušky, známými jako ARMY. BTS aktivně komunikují se svými fanoušky na sociálních sítích, sdílí detaily ze svého života a děkují jim za podporu. Tato blízkost a autenticita si získala srdce milionů lidí po celém světě. V neposlední řadě nelze opomenout ani pozitivní sdělení, které BTS šíří prostřednictvím své hudby. Texty jejich písní se často dotýkají témat jako je sebeláska, duševní zdraví, společenské tlaky a důležitost následování vlastních snů. Tato sdělení rezonují s mladými lidmi po celém světě a dělají z BTS mnohem víc než jen hudební skupinu, ale i inspiraci a vzor.

Rekordy a ocenění

BTS, tohle jméno rezonuje světem hudby jako málokteré. Tahle sedmičlenná kapela z Jižní Koreje si podmanila miliony srdcí po celém světě a nasbírala závratné množství ocenění. Jen pro představu, drží titul nejprodávanější hudební skupiny v historii Jižní Koreje s více než 40 miliony prodanými alby. A to není všechno. Jejich album "Map of the Soul: 7" se stalo nejprodávanějším albem v historii Jižní Koreje. Kluci z BTS se ale nezastavili u hranic své domoviny. Naopak, dobyli i ten nejnáročnější hudební trh – Spojené státy americké. Jako první korejská skupina v historii se umístili na první příčce amerického žebříčku Billboard 200 a to hned s několika alby! "Love Yourself: Tear", "Love Yourself: Answer", "Map of the Soul: Persona" a "Map of the Soul: 7" – to jsou alba, která přepsala hudební dějiny. BTS jsou také držiteli nespočtu cen American Music Awards, Billboard Music Awards a MTV Video Music Awards. A co je na tom všem nejdůležitější? BTS si získali srdce fanoušků po celém světě nejen svou hudbou, ale i svými texty, které se nebojí dotýkat důležitých témat, jako je duševní zdraví, sebepřijetí a láska k sobě samému.

korejská skupina bts

Koncerty a turné

BTS, fenomén z Jižní Koreje, si podmanil svět nejen svou hudbou, ale i strhujícími koncerty. Jejich turné se stávají legendárními událostmi, na které se sjíždějí miliony fanoušků z celého světa, známých jako ARMY. Od Soulu po Los Angeles, od Londýna po Tokio, BTS zaplňují stadiony a vytváří nezapomenutelnou atmosféru plnou energie, tance a emocí.

Během koncertů BTS předvádí precizní choreografie, ohromující vizuální efekty a samozřejmě své největší hity. Fanoušci si s nimi zpívají texty písní, mávají lightsticky a prožívají s kapelou každý okamžik. Koncerty BTS nejsou jen o hudbě, ale i o propojení s fanoušky, sdílení emocí a šíření poselství lásky, naděje a inspirace.

Vzhledem k pandemii COVID-19 museli BTS bohužel zrušit své plánované světové turné v roce 2020. I přes toto zklamání se s fanoušky spojili prostřednictvím online koncertů, které překonaly rekordy v počtu diváků. Momentálně se fanoušci po celém světě netrpělivě těší na jejich návrat na pódia a další nezapomenutelné turné.

Vliv na kulturu

Korejská skupina BTS, známá také jako Bangtan Boys, má nepopiratelný vliv na globální kulturu, a to zejména mezi mladými lidmi. Jejich hudba, texty a celková image rezonují s miliony fanoušků po celém světě, a to z několika důvodů.

BTS se nebojí otevírat témata duševního zdraví, společenských tlaků a osobních bojů, což jsou témata blízká mladé generaci. Jejich upřímnost a zranitelnost v textech písní jim získaly oddanou fanouškovskou základnu, která se s nimi dokáže ztotožnit na hlubší úrovni.

Kromě hudby se BTS angažují v charitativní činnosti a podporují kampaně zaměřené na boj proti násilí, diskriminaci a šikaně. Jejich aktivní zapojení do společenských otázek jim získalo respekt a obdiv i mimo hudební průmysl.

V neposlední řadě je třeba zmínit i vliv BTS na šíření korejské kultury. Díky jejich popularitě se o korejskou hudbu, módu, jídlo a jazyk začalo zajímat obrovské množství lidí po celém světě. Tento fenomén, známý jako "Hallyu" nebo "korejská vlna", má nezanedbatelný dopad na globální kulturní scénu a BTS jsou jeho nedílnou součástí.

Sociální angažovanost

Korejská skupina BTS je známá nejen svou hudbou, ale i silným sociálním poselstvím a aktivní angažovaností. Členové BTS, RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V a Jungkook, se nebojí otevírat důležitá témata a využívají svůj vliv k šíření osvěty o problémech, které trápí mladé lidi po celém světě.

korejská skupina bts

Už od počátku své kariéry se BTS zaměřují na témata jako je duševní zdraví, sebepřijetí a tlak společnosti. Jejich texty často reflektují pocity úzkosti, nejistoty a touhy po nalezení vlastního místa ve světě.

Kromě hudby se BTS angažují i v konkrétních projektech. Jsou dlouholetými partnery UNICEF v kampani Love Myself, která bojuje proti násilí na dětech. V roce 2018 vystoupili s projevem na Valném shromáždění OSN, kde mluvili o důležitosti rovnosti, lásky a naděje. V roce 2020 darovali milion dolarů na podporu hnutí Black Lives Matter.

Sociální angažovanost BTS je nedílnou součástí jejich identity a má obrovský dopad na jejich fanoušky. Motivují miliony lidí po celém světě k tomu, aby se zajímali o dění kolem sebe, pomáhali druhým a bojovali za lepší budoucnost.

Spolupráce s umělci

BTS, fenomén K-popu, si za léta své existence vybudovali reputaci nejen díky své hudbě a vystoupením, ale také díky spolupráci s jinými umělci. Kluci z BTS se nebojí experimentovat a propojovat svůj styl s jinými žánry a umělci z celého světa. Mezi jejich nejznámější kolaborace patří například spolupráce s Halsey na písni "Boy With Luv", která se stala obrovským hitem a videoklip k ní pokořil rekordy v počtu zhlédnutí na YouTube. Další ikonickou spoluprací je "Make It Right" s Edem Sheeranem, kde Ed přispěl svým typickým hudebním stylem a dodal písni nezaměnitelnou atmosféru. Nesmíme zapomenout ani na spolupráci s Nicki Minaj na remixu písně "Idol", která vnesla do tvorby BTS nádech hip-hopu. BTS se ale nebojí ani spolupráce s korejskými umělci, o čemž svědčí například jejich společné písně s IU, Suran nebo Heize. Tyto spolupráce dokazují, že BTS jsou otevření novým výzvám a nebojí se překračovat hranice žánrů a kultur.

Porovnání BTS s jinými skupinami
Vlastnost BTS Jiná skupina (Příklad: EXO)
Počet členů 7 9 (původně)
Rok debutu 2013 2012
Počet alb (studiová) 9 (Korea), 6 (Japonsko) 6 (Korea), 1 (Japonsko)

Budoucnost BTS

Sedmičlenná skupina BTS, milovaná pro své chytlavé melodie, strhující choreografie a upřímné texty, zanechala v hudebním průmyslu nesmazatelnou stopu. S miliony fanoušků po celém světě, známými jako ARMY, se budoucnost BTS zdá být zářivá a plná slibů.

korejská skupina bts

I když se členové v současné době zaměřují na své sólové projekty a povinnou vojenskou službu, ujistili fanoušky, že se v roce 2025 znovu sejdou jako skupina. Tato zpráva vyvolala mezi ARMY vlnu nadšení a očekávání.

Mezitím se jednotliví členové věnují svým vlastním uměleckým vizím. Jungkook, Jimin, V, Suga, Jin, RM a J-Hope vydávají sólová alba, která jim umožňují prozkoumat různé hudební styly a ukázat svůj individuální talent.

Budoucnost BTS je plná možností. S jejich globálním dosahem, oddanou fanouškovskou základnou a neutuchající vášní pro hudbu není pochyb o tom, že tato skupina bude i nadále lámat rekordy a inspirovat miliony lidí po celém světě. Ať už společně nebo jako sóloví umělci, BTS zanechali v hudebním průmyslu nesmazatelnou stopu a jejich budoucnost se zdá být stejně zářivá jako jejich minulost.

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: zábava

Autor:

Tagy: korejská skupina bts | informace o korejské skupině bts