Chinaski Frihet: Ponořte se do světa jejich nejnovějších hitů!

Chinaski Frihet Skladby

Úspěšné album Frihet

Chinaski, to je pojem, co se vryje pod kůži. A s albem "Frihet" se tahle kapela opět zapsala do srdcí fanoušků. Album, vydané v roce 2014, přineslo nálož energie v podobě 11 skladeb, z nichž každá má svůj vlastní příběh. "Kapradí", první singl, nás vtáhne do atmosféry alba hned od prvních tónů. Energický rytmus a chytlavý refrén z něj dělají jasnou volbu pro koncerty. "Láska a jiná násilí" zase ukazuje citlivější stránku kapely, text plný emocí doplňuje melancholická melodie.

Na albu nechybí ani typický Chinaski humor, a to ve skladbě "Valčík". S nadsázkou a ironií popisuje stereotypy partnerských vztahů. "Frihet", titulní skladba alba, je hymnou o svobodě a touze žít naplno. Silný text a energická hudba z ní dělají jeden z vrcholů alba. "Ztracený děti" je pak písní o hledání sebe sama a svého místa ve světě. Album "Frihet" je důkazem, že Chinaski jsou stále ve formě a dokáží překvapovat.

Rok vydání a label

Album Frihet od Chinaski vyšlo v roce 2014 u Warner Music Czech Republic. Album obsahuje 12 skladeb a je v pořadí desátým studiovým albem kapely. Nahrávání probíhalo v roce 2013 ve studiu Sono Records s producentem Arminem Effenbergerem.

Album Frihet je charakteristické svým syrovým a energičtějším zvukem v porovnání s předchozími alby Chinaski. Kapela se na albu vrací ke svým rockovějším kořenům, ale zároveň experimentuje s novými prvky a aranžemi. Texty skladeb se dotýkají témat jako svoboda, láska, vztahy a hledání smyslu života.

Mezi nejznámější skladby z alba patří singly Kapka, Láska a data a Valčíček. Album Frihet se setkalo s pozitivními reakcemi fanoušků i kritiky a získalo platinovou desku za prodej.

Autoři hudby a textů

Chinaski si na albu Frihet dali záležet i na textech a hudbě. Většinu skladeb napsali sami členové kapely, ale najdeme tu i spolupráce s jinými umělci. Například text k písni "Láska a jiná násilí" napsal společně s kapelou Pokáč, se kterým Chinaski v minulosti již několikrát spolupracovali. Hudbu k této skladbě složil frontman kapely Michal Malátný.

Zajímavostí je, že na albu Frihet se autorsky podíleli všichni členové kapely. Baskytarista Štěpán Škoch si například napsal hudbu k písni "Víno, ženy, zpívání", zatímco text k této skladbě napsal bubeník Ota Petřina. Kytarista František Táborský se autorsky podílel na skladbě "Není to tak zlý", ke které složil hudbu i text.

Na albu nechybí ani tradiční balady, které k Chinaski neodmyslitelně patří. Píseň "Hvězdy padají" je krásným příkladem Malátného citu pro melodii a hluboký text. Fanoušci jistě ocení i energickou "Světlo na konci tunelu", která je plná naděje a optimismu.

chinaski frihet skladby

Album Frihet je důkazem toho, že Chinaski jsou stále ve skvělé formě a že mají svým fanouškům stále co říct.

Seznam skladeb

Album Frihet od Chinaski nabízí celkem 11 skladeb, které vás provedou různými zákoutími lidských emocí. Od energických vypalovaček až po melancholické balady, Chinaski opět dokazují, že patří mezi stálice české hudební scény.

Úvodní píseň "Víno" vás okamžitě vtáhne do atmosféry alba. Následuje singl "Láska a data", který se stal hitem rádií ještě před vydáním alba. Další skladbou je "Kapky", která zaujme chytlavým refrénem. "Není to tak zlý" je optimistická píseň s pozitivním nábojem. "Hvězdy" je naopak melancholická balada, která chytne za srdce.

Druhá polovina alba začíná skladbou "Frihet", která dala albu název. "Každý ráno" je energická píseň, která vás nakopne do nového dne. "Vlci" je temnější skladbou s tajemnou atmosférou. "Nebe nad Prahou" je poctou hlavnímu městu a jeho obyvatelům. Předposlední skladbou je "Srdcebeat", která vás roztančí. Album uzavírá melancholická "Na konci na začátku", která je důstojnou tečkou za celým albem.

Hity z alba Frihet

Album Frihet od Chinaski je plné hitů, které si získaly srdce fanoušků napříč generacemi. Mezi ty nejvýraznější patří například energická "Vedoucí", která se stala hymnou všech, kteří se nebojí jít proti proudu. Píseň "Každý ráno" zase ukazuje křehčí stránku kapely a s melancholickým nádechem popisuje každodenní rutinu. "Láska a jiná násilí" je zase typickou "chinaski" písní s chytlavým refrénem a textem o lásce, která není vždycky procházka růžovou zahradou. Album Frihet nabízí pestrou paletu skladeb, od energických rockových pecek až po melancholické balady, a každá z nich má v sobě něco speciálního.

Nejznámější singl

Bezpochyby nejznámějším singlem z alba Frihet je stejnojmenná píseň "Frihet". Píseň, která dala albu název, se stala okamžitě po svém vydání hitem a dodnes patří k nejhranějším skladbám Chinaski. "Frihet" je švédské slovo pro "svobodu" a text písně se zabývá touhou po svobodě a nezávislosti. Píseň je charakteristická svým chytlavým refrénem a optimistickým vyzněním, které si získalo srdce fanoušků napříč generacemi.

Kromě "Frihet" se na albu nachází i další úspěšné singly, jako například "Láska a jiná násilí", "Vedoucí", "Každý ráno" nebo "1970". Tyto písně se staly nedílnou součástí koncertního repertoáru Chinaski a potvrdily status kapely jako jedné z nejpopulárnějších českých skupin.

chinaski frihet skladby

Album Frihet od Chinaski je jako hudební koláž, která nás provází různými náladami a tématy. Od melancholických balad až po energické rockové vypalovačky, Chinaski nám servírují pestrou paletu emocí.

Srovnání skladeb alba "Frihet" od Chinaski s předchozím albem "Rockfield"
Vlastnost Frihet Rockfield
Rok vydání 2014 2013
Počet skladeb 11 12

Videoklipy k singlům

Album Frihet od Chinaski se může pochlubit několika povedenými videoklipy, které skvěle doplňují atmosféru a sdělení jednotlivých skladeb. Kapela si dala záležet na vizuální stránce a fanouškům nabídla pestrou škálu stylů a příběhů.

K singlu "Potkal jsem tě po letech" vznikl například dojemný klip s herečkou Jitkou Čvančarovou v hlavní roli, který vypráví příběh o ztracené lásce a setkání po letech. Videoklip k písni "Láska a jiná násilí" zase zaujme svou syrovou energií a dynamickými záběry z koncertu.

Chinaski se nebojí experimentovat ani v klipech k dalším skladbám z alba Frihet. V klipu k písni "Víno" se kapela představuje v netradičních rolích a s humorem sobě vlastním glosuje téma alkoholu. Videoklip k singlu "Kapky" je pak spíše komornější záležitostí, která dává vyniknout melancholické atmosféře skladby.

Vizuální stránka alb vždy hrála v tvorbě Chinaski důležitou roli a Frihet není výjimkou. Videoklipy k singlům z alba jsou toho jasným důkazem a fanouškům nabízejí další rozměr k prožití hudby Chinaski.

Styl hudby na albu

Chinaski se na albu "Frihet" pouští do odvážných hudebních experimentů a posouvá hranice svého typického zvuku. Zatímco fanoušci kapely jsou zvyklí na chytlavé popové melodie s rockovým nádechem, "Frihet" nabízí mnohem pestřejší paletu stylů. Slyšíme zde prvky elektronické hudby, funku, a dokonce i náznaky jazzu.

Kapela se nebojí experimentovat s tempem a rytmem, což skladbám dodává svěží a nepředvídatelnou dynamiku. Místy se "Frihet" blíží taneční hudbě, jindy zase sází na melancholickou atmosféru s výraznými klávesami a smyčci.

I přes všechny tyto experimenty si Chinaski zachovávají svůj charakteristický rukopis. Michal Malátný svým nezaměnitelným hlasem dodává skladbám emotivní hloubku a texty si zachovávají svou upřímnost a poetiku. "Frihet" je tak albem, které potěší jak skalní fanoušky, tak i ty, kteří hledají u Chinaski něco nového a neotřelého.

chinaski frihet skladby

Ocenění a úspěchy

Album "Frihet" od Chinaski se nesetkalo s takovou smrští oficiálních ocenění jako některá předchozí alba kapely. To ale nic nemění na jeho úspěchu u fanoušků a pozitivním přijetí kritikou. Singl "Potkal jsem tě po letech" se stal okamžitě hitem a obsadil přední příčky hitparád. Píseň "Láska a jiná násilí" s hostující Lenkou Dusilovou byla také velmi dobře přijata a dokazuje, že Chinaski se nebojí experimentovat a spolupracovat s jinými umělci. Album "Frihet" získalo platinovou desku za prodej a koncerty k albu byly vyprodané. Kapela si tak i s deskou "Frihet" potvrdila své výsadní postavení na české hudební scéně.

Oblíbenost u fanoušků

Skladby z alba "Frihet" od Chinaski se těší velké oblibě u fanoušků. Písně jako "Vedoucí", "Každý ráno", nebo "Láska a data" se staly hity a pravidelně znějí na koncertech kapely. Fanoušci oceňují chytlavé melodie, vtipné texty a energii, kterou Chinaski do své hudby vkládají. Na sociálních sítích se objevují coververze skladeb a fanoušci sdílejí své zážitky z koncertů, kde písně z alba "Frihet" zněly. Popularita alba svědčí o tom, že Chinaski stále patří mezi nejoblíbenější české kapely a jejich hudba oslovuje široké spektrum posluchačů.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: zábava

Autor:

Tagy: chinaski frihet skladby | informace o skladbách alba frihet od chinaski