Elizabeth Olsen Filmy a Pořady: V Čem Hraje Scarlet Witch?

Elizabeth Olsen Filmy A Pořady

Avengers: Age of Ultron

V "Avengers: Age of Ultron" se Elizabeth Olsen poprvé představila jako Wanda Maximoff, známá také jako Scarlet Witch. Tato role pro ni znamenala vstupenku do světa Marvel Cinematic Universe (MCU) a stala se jednou z jejích nejznámějších rolí. Wanda, mocná čarodějka ovládající magii chaosu, se v tomto filmu přidává k týmu Avengers, aby pomohla zastavit Ultrona, umělou inteligenci, která se vymkla kontrole. Olsen si roli zahrála s neuvěřitelnou intenzitou a emocemi, čímž si získala srdce fanoušků po celém světě. Její výkon v "Age of Ultron" byl pouhým začátkem její cesty v MCU, která pokračovala ve filmech jako "Captain America: Civil War", "Avengers: Infinity War", "Avengers: Endgame" a seriálu "WandaVision".

WandaVision

V seriálu WandaVision od Marvel Studios se Elizabeth Olsen s vervou vrací do role Wandy Maximoff, kterou si s grácií zahrála už ve filmech Avengers: Age of Ultron, Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. WandaVision je inovativní podívaná, která mísí klasické sitcomy s akcí a napětím typickým pro Marvel Cinematic Universe. Sledujeme Wandu a Visiona, jak se snaží žít idylický život na předměstí, ale brzy začnou tušit, že se děje něco zlověstného. Olsenina bravurní herecká práce v tomto seriálu sklízí zaslouženou chválu a dokazuje, že Wanda Maximoff je komplexní a fascinující postava s obrovským potenciálem.

Doctor Strange 2

V pokračování marvelovského hitu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství se Elizabeth Olsen vrací jako Wanda Maximoff, známá také jako Scarlet Witch. Po událostech seriálu WandaVision, kde se vyrovnávala s tragickou ztrátou Visiona, se Wanda ocitá na temné stezce. Její moc a touha po sjednocení se svými dětmi z alternativní reality ji zavedou do střetu s Doktorem Strangem a ohrozí celý multivesmír.

Elizabeth Olsen si roli Scarlet Witch poprvé zahrála v roce 2015 ve filmu Avengers: Age of Ultron. Od té doby se stala nedílnou součástí Marvel Cinematic Universe a objevila se v dalších filmech jako Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Její výkon v seriálu WandaVision, kde ztvárnila komplexní a emocionálně vypjatou postavu, sklidil obrovský ohlas u kritiky i fanoušků.

Godzilla

Elizabeth Olsen, známá pro svou roli Scarlet Witch ve filmech Marvel Cinematic Universe (MCU), se zatím nesetkala s Godzillou, alespoň ne na filmovém plátně. Olsen se primárně zaměřuje na nezávislé filmy a dramata, ačkoliv její role ve filmech MCU ji katapultovala do hvězdných výšin. Godzilla, král monster, je ikonou japonské popkultury a pravidelně se objevuje v akčních sci-fi filmech.

elizabeth olsen filmy a pořady

Přestože se jejich cesty zatím neprotnuly, nelze vyloučit, že by se Elizabeth Olsen v budoucnu mohla objevit ve filmu s Godzillou. S rostoucí popularitou monster filmů a propojených vesmírů, jako je MonsterVerse od Legendary Pictures, by se mohla naskytnout příležitost pro nečekanou spolupráci.

Wind River

Ve filmu Wind River z roku 2017 se Elizabeth Olsen nepředstavila. Ve filmu hrají Jeremy Renner a Elizabeth Olsen. Olsen si zahrála Jane Banner, agentku FBI, která se spojí s Cory Lambertem (Renner), zkušeným stopářem, aby vyšetřili vraždu mladé ženy v indiánské rezervaci Film režíroval Taylor Sheridan a získal si uznání za syrový příběh, silné výkony a ohromující záběry.

I když se Elizabeth Olsen ve filmu Wind River neobjevila, má na svém kontě řadu dalších pozoruhodných rolí. Mezi její nejznámější počiny patří ztvárnění Scarlet Witch ve filmech od Marvelu, jako jsou Avengers: Age of Ultron, Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame a WandaVision.

Olsen si také zahrála v nezávislých filmech Martha Marcy May Marlene, Godzilla, Ingrid Goes West a Sorry for Your Loss. Její všestrannost a talent z ní udělaly jednu z nejvyhledávanějších hereček současnosti.

Ingrid Goes West

Ve filmu "Ingrid Goes West" si Elizabeth Olsen nezahrála. Film sleduje posedlou fanynku na Instagramu, která se přestěhuje do Los Angeles, aby se spřátelila s influencerkou, kterou ztvárnila Aubrey Plaza. I když se v tomto filmu Elizabeth Olsen neobjevila, má za sebou bohatou filmografii. Mezi její nejznámější role patří Wanda Maximoff / Scarlet Witch ve filmech z Marvel Cinematic Universe, jako jsou "Avengers: Age of Ultron", "Captain America: Civil War", "Avengers: Infinity War", "Avengers: Endgame" a v seriálu "WandaVision".

Olsen se také blýskla v nezávislých filmech jako "Martha Marcy May Marlene", za který sklidila uznání kritiky, a "Wind River", kde si zahrála po boku Jeremyho Rennera. Její filmografie je pestrá a zahrnuje žánry od thrilleru po drama a komedii.

Elizabeth Olsen, herečka s očima plnýma tajemství a talentem sahajícím od nezávislých dramat až po marvelovské blockbustery, nám ve své filmografii nabízí fascinující průřez hereckým uměním.

Božena Němcová

Martha Marcy May Marlene

Snímek "Martha Marcy May Marlene" z roku 2011 znamenal průlomový okamžik v kariéře Elizabeth Olsen. V tomto psychologickém thrilleru zrežírovaném Seanem Durkinem ztvárnila hlavní roli Marty, mladé ženy, která utíká ze spárů manipulativní sekty. Její výkon byl kriticky oslavován pro svou syrovost, zranitelnost a emocionální hloubku. Olsen za roli Marty získala několik ocenění a nominací, včetně ceny pro nejlepší herečku na filmovém festivalu Sundance. Film "Martha Marcy May Marlene" pomohl Olsen etablovat se jako talentovaná a všestranná herečka a otevřel jí dveře k dalším významným rolím v Hollywoodu.

elizabeth olsen filmy a pořady

Po úspěchu "Martha Marcy May Marlene" se Elizabeth Olsen objevila v řadě dalších filmů a televizních seriálů. Mezi její nejznámější role patří Wanda Maximoff/Scarlet Witch ve filmech Marvel Cinematic Universe, jako jsou "Avengers: Age of Ultron", "Captain America: Civil War", "Avengers: Infinity War", "Avengers: Endgame" a "Doctor Strange in the Multiverse of Madness", a v seriálu "WandaVision".

Kromě superhrdinských filmů se Olsen objevila i v nezávislých dramatech, jako jsou "Ingrid Goes West", "Wind River" a "Sorry for Your Loss". V roce 2021 si zahrála v seriálu "WandaVision", který se stal jedním z nejpopulárnějších seriálů roku a získal řadu nominací na ceny Emmy, včetně nominace pro Olsen v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli v limitované sérii nebo filmu.

Sorry for Your Loss

Elizabeth Olsen, známá pro svou roli Scarlet Witch ve filmové sérii Marvel Cinematic Universe, zazářila i v dramatickém seriálu "Sorry for Your Loss" z produkce Facebook Watch. Olsen zde ztvárnila Leigh Shaw, mladou ženu, která se vyrovnává s náhlou ztrátou svého manžela. Seriál se s hloubkou a citem věnuje tématu smutku, ztráty a komplikovaným rodinným vztahům. Olsen za svůj výkon sklidila pochvalné reakce kritiky i diváků, kteří ocenili zejména její syrové a autentické ztvárnění ženské postavy potýkající se s nelehkou životní situací.

"Sorry for Your Loss" je skvělým příkladem toho, jak Elizabeth Olsen dokáže s bravurou zvládnout jak akční blockbustery, tak komornější a emočně náročnější role. Její herecký talent a charisma z ní dělají jednu z nejzajímavějších hereček své generace.

Kodachrome

Ačkoliv název "Kodachrome" evokuje nostalgii a barevný film, v kontextu filmografie Elizabeth Olsenové odkazuje na film z roku 2017. V tomto dramatu, kde hlavní roli ztvárnil Ed Harris, si Elizabeth zahrála roli Zooey Walkerové. Film vypráví příběh umírajícího fotografa, který se vydává na poslední cestu, aby vyvolal své snímky z filmu Kodachrome, než zaniknou navždy.

Přestože Elizabeth Olsenová nehraje ve filmu hlavní roli, její postava Zooey je důležitou součástí příběhu. Jako asistentka syna hlavního hrdiny se stává svědkyní jejich komplikovaného vztahu a zároveň prožívá vlastní osobní drama. Její herecký výkon v "Kodachrome" je dalším důkazem jejího talentu a schopnosti zahrát širokou škálu rolí.

Od blockbusterů jako "Avengers" po nezávislé filmy jako "Martha Marcy May Marlene" a "Kodachrome", Elizabeth Olsenová dokazuje, že je všestrannou herečkou, která se nebojí výzev. Její filmografie je pestrá a plná zajímavých projektů, které zaujmou diváky napříč žánry.

Liberal Arts

Ačkoliv je Elizabeth Olsen známá především díky roli Wandy Maximoff ve filmové sérii Marvel Cinematic Universe, její herecký rejstřík sahá mnohem dál. Olsen vystudovala herectví na prestižní Tisch School of the Arts v New Yorku a absolvovala studium na Atlantic Theater Company Acting School. Toto komplexní vzdělání v oblasti divadelního umění, tedy v angličtině "liberal arts", se odráží v šíři rolí, které Olsen ztvárňuje.

Její filmografie zahrnuje nezávislé filmy jako Martha Marcy May Marlene, za který sklidila uznání kritiky, mysteriózní thriller Wind River po boku Jeremyho Rennera, nebo drama Kodachrome, kde si zahrála s Jasonem Sudeikisem. Tyto role, často s psychologickou hloubkou a náročnými emocionálními scénami, dokazují Olsenové všestrannost a schopnost ztvárnit komplexní charaktery. Její herecký talent se neomezuje jen na filmové plátno, ale zazářila i v televizních projektech, jako je například minisérie Little Fires Everywhere, kde excelovala po boku Reese Witherspoon.

Very Good Girls

Elizabeth Olsen, talentovaná americká herečka, se proslavila rolí Wandy Maximoff, známé také jako Scarlet Witch, v Marvel Cinematic Universe. Její filmografie je ale mnohem pestřejší a zahrnuje i nezávislé filmy a televizní seriály.

Jeden z filmů, ve kterém Olsen předvedla svůj herecký rozsah, je drama "Velmi nebezpečné známosti" z roku 2013. V tomto filmu, který je remakem stejnojmenného filmu z roku 1988, si zahrála po boku Dakoty Fanning a sira Bena Kingsleyho. Olsen ztvárnila roli Gerry, studentky, která se zaplete do nebezpečného milostného trojúhelníku.

Její výkon ve filmu "Velmi nebezpečné známosti" byl kritiky oceněn a potvrdil její talent a schopnost zahrát komplexní a emocionálně náročné role. Olsen se tak zařadila mezi respektované herečky své generace a i nadále si vybírá role, které jí umožňují ukázat šíři svého hereckého umu.

Silent House

Elizabeth Olsen předvedla svůj talent v mnoha filmech a seriálech, ale jeden z jejích nejnapínavějších počinů je psychologický horor "Silent House". V tomto filmu z roku 2011 se Olsen zhostila role Sarah, mladé ženy uvězněné v temném a děsivém domě. Film je natočen v reálném čase a z pohledu Sarah, čímž vtáhne diváky přímo do jejího děsivého zážitku. Olsen v roli Sarah exceluje a zprostředkovává její strach, paniku a zoufalství s neuvěřitelnou syrovostí a autentičností. "Silent House" je důkazem hereckého talentu Elizabeth Olsen a její schopnosti unést film s minimem dialogů a maximálním důrazem na emoce.

Red Lights

Elizabeth Olsen, herečka známá pro svou roli Wandy Maximoff alias Scarlet Witch ve filmové sérii Marvel Cinematic Universe, se v roce 2022 blýskla v minisérii HBO Max "Love & Death". Zde ztvárnila Candy Montgomery, texaskou ženu z předměstí, která se v roce 1980 dopustila vraždy své sousedky Betty Gore.

elizabeth olsen filmy a pořady
Filmy a pořady s Elizabeth Olsen
Název Rok vydání Role Žánr
Martha Marcy May Marlene 2011 Martha Psychologický thriller
Avengers: Age of Ultron 2015 Wanda Maximoff / Scarlet Witch Superhrdinský film
WandaVision 2021 Wanda Maximoff / Scarlet Witch Superhrdinský seriál, sitcom

Tato role byla pro Olsen značnou změnou oproti jejím předchozím počinům. Zatímco Wanda je mocná bytost s magickými schopnostmi, Candy je obyčejná žena uvězněná v nešťastném manželství. Olsen dokázala bravurně vystihnout jak Candyinu frustraci a zoufalství, tak i její chladnokrevnost a brutalitu v klíčových momentech.

"Love & Death" sklidila pozitivní reakce kritiky, a to především díky Olseninu přesvědčivému výkonu. Mnozí kritici se shodli, že se jedná o její dosud nejlepší roli, která dokazuje šíři jejího hereckého talentu.

Oldboy

Elizabeth Olsen si zatím nezahrála v žádném filmu ani seriálu s názvem "Oldboy". Její filmografie zahrnuje snímky jako "Martha Marcy May Marlene", "Godzilla", "Avengers: Age of Ultron", "Wind River" a "WandaVision".

Zatímco "Oldboy" je známý jihokorejský thriller z roku 2003, Olsen se zaměřuje spíše na americké produkce, ať už jde o nezávislé filmy nebo blockbustery. Její role Wandy Maximoff, známé také jako Scarlet Witch, v Marvel Cinematic Universe ji katapultovala mezi hvězdy a zajistila jí celosvětovou popularitu.

I když se jejich cesty zatím neprotnuly, filmoví fanoušci můžou jen spekulovat, zda se Elizabeth Olsen někdy v budoucnu objeví v remaku nebo projektu inspirovaném filmem "Oldboy".