Georgie Henley: Které filmy a seriály s ní musíte vidět?

Georgie Henley Filmy A Pořady

Raná kariéra a průlom

Georgie Henley se poprvé objevila na televizních obrazovkách už jako malá holčička. Její herecký talent se projevil už v raném věku. Proslavila ji role Lucy Pevensieové ve filmové sérii Letopisy Narnie. První film, Lev, čarodějnice a skříň, měl premiéru v roce 2005 a Georgie v něm zazářila po boku Williama Moseleyho, Anny Popplewellové a Skandara Keynese. Film se stal celosvětovým hitem a Georgie za svůj výkon sklidila uznání kritiky i diváků. Získala cenu Phoenix Film Critics Society Award za nejlepší mladou herečku. Úspěch Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň odstartoval filmovou sérii. Georgie si roli Lucy zopakovala v dalších dvou pokračováních: Princ Kaspian (2008) a Plavba Jitřenky (2010). Filmy z ní udělaly dětskou hvězdu a otevřely jí dveře do světa filmu.

Slavná role v Harrym Potterovi

Georgie Henley je britská herečka, která se proslavila rolí Lucy Pevensieové ve filmové sérii Letopisy Narnie. Její nevinný vzhled a přirozený talent z ní udělaly ideální volbu pro ztvárnění nejmladší ze sourozenců, kteří se ocitnou v magické zemi Narnie. Georgie Henley se narodila 9. července 1995 v Ilkley v Anglii. Její herecká kariéra začala už v raném věku, kdy hrála v divadelních hrách.

Ve věku deseti let byla obsazena do role Lucy Pevensieové ve filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005). Film se stal celosvětovým hitem a Georgie Henley si za svůj výkon vysloužila uznání kritiky i diváků. Za roli Lucy získala cenu Phoenix Film Critics Society Award pro nejlepší mladou herečku v hlavní roli. Po úspěchu prvního filmu si Georgie Henley zopakovala svou roli Lucy ve dvou pokračováních: Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008) a Letopisy Narnie: Plavba Jitřenky (2010).

Život po Bradavicích: Nezávislé filmy

Georgie Henley, kterou si fanoušci filmové série o Harrym Potterovi pamatují jako nejmladší členku rodiny Weasleyových, Ginny, se po dokončení ságy vrhla do světa nezávislé kinematografie. Její role v menších, autorských filmech dokazují, že se nebojí experimentovat a vybírat si projekty, které jí umožňují herecky růst.

Její role v nezávislých filmech se odlišují od Ginny Weasleyové a dokazují, že Georgie Henley je talentovaná herečka se širokým záběrem. Její ochota pouštět se do neprobádaných vod a vystupovat z komfortní zóny slibuje zajímavou a pestrou hereckou budoucnost.

Georgie Henley, herečka známá především díky roli Lucy Pevensieové v sérii filmů Letopisy Narnie, se v posledních letech vrací k fantasy žánru, ale v temnějších a dospělejších rolích. Zatímco Narnie ji proslavila jako dětskou hvězdu, Henley se nyní pouští do komplexnějších postav s temnějšími stránkami.

georgie henley filmy a pořady

V seriálu The Spanish Princess ztvárnila Margaret Tudorovnu, historickou postavu s tragickým osudem. Její výkon byl oceňován pro hloubku a emotivní rozsah, který do role vnesla. V připravovaném filmu The Tutor se Henley opět ponoří do historického fantasy, tentokrát po boku Garetha Evanse a Jessicy Brown Findlay. Detaily o její postavě jsou zatím zahaleny tajemstvím, ale očekává se, že půjde o další temnou a fascinující roli.

Tento posun k temnějším rolím není u dětských hvězd neobvyklý. Henley se však daří vybírat si projekty, které jí umožňují ukázat svůj herecký talent v novém světle a zbavit se nálepky "Lucy z Narnie". Její návrat k fantasy žánru v dospělejším a temnějším hávu je vítanou změnou a slibuje další zajímavé role v budoucnosti.

Georgie Henley, ta malá holčička s velkýma očima, se z Narnie vydala na fascinující cestu filmovým světem a já s napětím sleduji, kam ji její talent zanese dál.

Eliška Nováková

Spolupráce s uznávanými tvůrci

Georgie Henley si za svou kariéru stihla zahrát po boku mnoha talentovaných herců a hereček. V sérii filmů Letopisy Narnie spolupracovala s hvězdami jako Tilda Swinton, Liam Neeson, James McAvoy a Ben Barnes. Právě tato série filmů jí přinesla mezinárodní uznání a otevřela dveře k dalším zajímavým projektům. V roce 2013 se objevila ve filmu Perfect Sisters po boku Abigail Breslin. V roce 2019 si zahrála v hororu The Sisterhood of Night, kde se setkala s herečkami Georgie Flores a Carou Delevingne. Georgie Henley je známá svou profesionalitou a přátelským přístupem, což z ní dělá oblíbenou kolegyni. Její talent a charisma jí jistě zajistí další spolupráce s uznávanými tvůrci a hereckými hvězdami.

Filmografie Georgie Henley
Název filmu/seriálu Rok vydání Role
Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň 2005 Lucie Pevensie
Letopisy Narnie: Princ Kaspian 2008 Lucie Pevensie
Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka 2010 Lucie Pevensie

Nadcházející projekty a budoucnost

Georgie Henley si za svou kariéru vybudovala působivou filmografii, a to i přes svůj relativně mladý věk. Fanoušci po celém světě netrpělivě očekávají, jaké další role ztvární. V současné době nejsou oficiálně oznámeny žádné konkrétní projekty s Georgie Henley. Nicméně, herečka naznačila zájem o komplexní a rozmanité postavy, které by jí umožnily dále rozvíjet svůj talent. Její vášeň pro nezávislé filmy a divadlo naznačuje, že by se mohla v budoucnu vydat tímto směrem.

georgie henley filmy a pořady

Její fanoušci doufají, že se brzy objeví v dalších filmech a seriálech, které jí umožní předvést její herecký rozsah a charisma. Ať už se Georgie Henley v budoucnu objeví v jakémkoli projektu, je jisté, že její talent a odhodlání ji dovedou k dalším úspěchům.

Georgie Henley: Více než jen dětská hvězda

Georgie Henley uchvátila svět jako Lucy Pevensieová ve filmové sérii Letopisy Narnie. Její nevinnost a odhodlání na plátně z ní udělaly dětskou hvězdu, ale Georgie Henley je mnohem víc než jen dětská herečka. Od té doby se objevila v různých rolích, které předvedly její herecký rozsah a dospělost.

V roce 2014 si zahrála ve filmu Perfect Sisters, temném thrilleru založeném na skutečném příběhu. Její ztvárnění Beth, dospívající dívky zapletené do děsivého plánu, ukázalo její schopnost ztvárnit složité emoce. V roce 2019 se objevila v seriálu The Spanish Princess jako Margaret Tudor, historická postava, která Georgie umožnila ponořit se do světa intrik a moci.

Georgie Henley není jen talentovaná herečka, ale také spisovatelka a režisérka. V roce 2018 napsala, režírovala a hrála ve svém krátkém filmu Tide, který měl premiéru na filmovém festivalu v Los Angeles. Její oddanost umění a touha prozkoumávat různé aspekty filmové tvorby z ní dělají všestrannou umělkyni slibné budoucnosti.

Publikováno: 07. 07. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor:

Tagy: georgie henley filmy a pořady | filmy a pořady s georgie henley