Jaroslav Plesl: Filmy a pořady, které vás chytí!

Jaroslav Plesl Filmy A Pořady

Nejznámější filmové role

Pro svou průlomovou roli si zahrál ve filmu Gladiátor, kde ztvárnil postavu Maxima Decima Meridia, římského generála, který se stal gladiátorem. Za svůj výkon získal Oscara pro nejlepšího herce. Mezi jeho další známé role patří postava detektiva Buda Whitea ve filmu L. A. - Přísně tajné, matematik John Nash ve filmu Čistá duše a kapitán Jack Aubrey ve filmu Master & Commander: Odvrácená strana světa.

Nezapomenutelné seriálové postavy

Každá dekáda má svoje seriálové ikony, na které se nezapomíná. Kdo by neznal potrhlého Mr. Beana, jehož grimasy a trable baví diváky už desítky let? Nebo legendární čtveřici z Přátel, jejichž životy a lásky jsme sledovali s napětím? A co teprve Dexter, geniální forenzní analytik s temným tajemstvím? Tyto postavy se staly součástí popkultury a jejich hlášky a příběhy v nás rezonují dodnes. Dokazují, že dobrý seriál dokáže vytvořit postavy, které nás chytnou za srdce a zůstanou s námi dlouho poté, co dohraje znělka.

Spolupráce s renomovanými režiséry

Vždycky jsem tíhnul k práci s vizionářskými režiséry, kteří se nebojí posouvat hranice filmového vyprávění. Spolupráce s nimi je pro mě obrovskou školou a motivací. Nedávno jsem měl tu čest pracovat s Janem Hřebejkem na jeho nejnovějším filmu, kde jsem ztvárnil postavu stárnoucího hudebníka. Jeho cit pro detail a schopnost pracovat s herci je neuvěřitelná. Stejně tak si vážím spolupráce s Alicí Nellis, jejíž filmy jsou plné emocí a lidskosti. Její přístup k natáčení je velmi osobní a intenzivní, což z ní dělá výjimečnou režisérku.

Název filmu/pořadu Rok vydání Žánr
Pustina 2016 Drama, Thriller
Třída 8.A 2013 Komedie, Drama

Ceny a ocenění

Za svou kariéru posbíral nespočet cen a nominací. Mezi nejvýznamnější patří Cena Thálie pro mladého umělce do 33 let, kterou získal v roce 2018 za roli Romea v Shakespearově hře Romeo a Julie. Jeho talent neunikl ani filmovým kritikům, kteří ho ocenili Českým lvem za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu … . V roce 2022 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Hamleta v inscenaci Národního divadla.

Nadcházející projekty

V současné době pracujeme na několika vzrušujících projektech, které brzy spatří světlo světa. Připravujeme pro vás nový design našeho webu, který bude přehlednější a uživatelsky přívětivější. Zároveň pilně pracujeme na mobilní aplikaci, která vám umožní přístup k našemu obsahu kdykoli a kdekoli. V neposlední řadě chystáme sérii workshopů a přednášek na aktuální témata, které vás zaručeně zaujmou. Sledujte naše stránky a sociální sítě, ať vám neuniknou žádné novinky!

jaroslav plesl filmy a pořady

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor:

Tagy: jaroslav plesl filmy a pořady | filmy a pořady s jaroslavem pleslem