Kdo je kdo v ďábelském obsazení Cruelly?

Obsazení Cruella

Hvězdné obsazení Cruelly

Film Cruella se pyšní hvězdným obsazením. V čele stojí talentovaná Emma Stone, která bravurně ztvárňuje titulní roli Cruelly de Vil.

Po boku Emmy Stone září Emma Thompson v roli Baronky von Hellman. Jejich vzájemná rivalita je plná napětí a dramatických zvratů.

Ve filmu se dále představí Joel Fry jako Jasper a Paul Walter Hauser jako Horace. Mark Strong se zhostí role tajemného a loajálního komorníka Baronky, Johna.

Emma Stone jako Cruella de Vil

Americká herečka Emma Stone, držitelka Oscara za roli ve filmu La La Land, se ujala role Cruelly de Vil ve filmu Cruella z roku 2021. Film sleduje příběh mladé Estelly, nadané módní návrhářky, a její proměny v ikonickou záporačku Cruellu. Stone se pro roli musela ponořit do temné a excentrické osobnosti Cruelly, což pro ni představovalo hereckou výzvu.

Ve filmu se objevuje hvězdné obsazení. Vedle Emmy Stone se v roli Baronky von Hellman, Cruelliny rivalky ve světě módy, představila Emma Thompson. Další významné role ztvárnili Joel Fry jako Jasper a Paul Walter Hauser jako Horace, Cruellini komplicové. Mark Strong se ujal role Baronesa, věrného sluhy Baronky von Hellman. Film Cruella sklidil pozitivní ohlasy kritiky, a to zejména za výkony Emmy Stone a Emmy Thompson, kostýmy a vizuální stránku.

Emma Thompson jako Baronesa

Emma Thompson se ve filmu Cruella s vervou zhostila role Baronky von Hellman, hlavní záporné postavy a Cruelliny nemesis. Tato módní ikona s ledovým klidem a ostrými lokty se stává Cruelliným vzorem i úhlavním nepřítelem v jednom. Thompson, známá svou elegancí a šarmem, vdechla Baronce autoritu a chladnokrevnost, ale i tragický rozměr. Její herecký výkon dodal postavě hloubku a komplexnost, díky čemuž není Baronka jen prvoplánovou záporačkou, ale fascinující a mnohovrstevnatou postavou.

Diváci si tak mohou užít strhující herecký koncert dvou charismatických hereček – Emmy Stone jako Cruelly a Emmy Thompson jako Baronky. Jejich vzájemná interakce, plná rivality, napětí a skrytého respektu, je jedním z hlavních taháků filmu.

Joel Fry jako Jasper

Britský herec Joel Fry si ve filmu Cruella zahrál roli Jaspera, jednoho ze dvou věrných kumpánů titulní Cruelly de Vil. Jasper je zručný kapsář s dobrým srdcem, i když se často nechá strhnout Cruellinými šílenými plány. Joel Fry vdechl postavě Jaspera šarm a humor, a vytvořil tak postavu, která je sice na straně padouchů, ale přesto si získává sympatie diváků. Jeho chemie s Emmou Stone (Cruella) a Paulem Walterem Hauserem (Horace) je neodolatelná a dodává filmu další vrstvu zábavy. Fryova role v Cruelle dokazuje jeho všestrannost, jelikož se dokázal prosadit jak v komediálním žánru, tak i v akčnějším filmu.

obsazení cruella

Paul Walter Hauser jako Horace

Paul Walter Hauser je v Cruelle prostě k zulíbání! Jeho Horace je tak roztomile nešikovný, že si ho prostě zamilujete. Spolu s Jasperem, kterého hraje úžasný Joel Fry, tvoří nerozlučnou dvojku, která Cruelle pomáhá s jejími ďábelskými plány. I když se občas dostanou do pořádného průšvihu, vždycky se z toho nějak vyhrabou. A to hlavně díky Horacův dobráckýmu srdci, které ho občas donutí postavit se i proti Cruelle. Paul Walter Hauser tuhle postavu zahrál s neuvěřitelnou lehkostí a humorem a dokázal, že i záporáci můžou mít své světlé stránky. Jeho komické načasování je perfektní a scény s ním patří k těm nejvtipnějším z celého filmu. Pokud máte rádi Paula Waltera Hausera z jeho předchozích rolí, tak vás Cruella rozhodně nezklame. A pokud ho ještě neznáte, tak je nejvyšší čas to napravit!

Mark Strong v roli tajemného klienta

Mark Strong, známý svým charismatem a talentem pro ztvárnění tajemných postav, se ve filmu Cruella ujal role záhadného klienta, který se pohybuje v pozadí módního světa. Jeho postava, zahalená tajemstvím, hraje klíčovou roli v cestě Estelly (Emma Stone) za transformací v ikonickou Cruellu de Vil.

Strong mistrně zvládá balancovat mezi elegancí a hrozbou, čímž dodává své postavě hloubku a nepředvídatelnost. Jeho interakce s Emmou Stone jsou plné napětí a naznačují složitý vztah, který ovlivňuje vývoj obou postav.

Přestože identita a motivace Strongovy postavy zůstávají po většinu filmu zahaleny tajemstvím, jeho přítomnost na plátně je nepopiratelná. Jeho charisma a aura tajemna dodávají filmu další vrstvu napětí a zvědavosti, která diváky nutí přemýšlet o jeho skutečných záměrech až do samotného závěru.

Emily Beecham jako Catherine

Emily Beecham ztvárnila ve filmu Cruella roli Catherine, Estellinu matku. Ačkoliv se Catherine ve filmu objevuje jen krátce, hraje klíčovou roli v utváření Estelliny osobnosti a osudu. Její laskavost, kreativita a smysl pro styl silně ovlivňují Estellu a probouzí v ní vášeň pro módu. Tragická událost, která vede k Catherine smrti, zásadně poznamená Estellin život a stane se spouštěčem její proměny v Cruellu.

Kirby Howell-Baptiste jako Anita

Britská herečka Kirby Howell-Baptiste, známá pro role v seriálech jako „Dobré místo“ a „Barry“, ztvárnila ve filmu „Cruella“ postavu Anity Darling. Anita je v příběhu klíčovou postavou – je to Estelleina kamarádka z dětství a později se stává novinářkou. Její postava je v kontrastu s extravagantní Cruellou, Anita je laskavá, optimistická a oddaná spravedlnosti.

obsazení cruella

Howell-Baptiste do role vnesla svůj charakteristický šarm a vřelost, čímž vytvořila postavu, která je sympatická a uvěřitelná. Její interakce s Emmou Stone (Cruella) patří k nejzábavnějším a nejdojemnějším momentům filmu. Zatímco Cruella se noří do světa módy a pomsty, Anita si zachovává svou lidskost a stává se morálním kompasem pro diváky i pro samotnou Cruellu.

Další známé tváře ve filmu

Kromě oscarové dvojice Stone a Thompson se ve filmu Cruella objevuje řada dalších známých tváří. Roli baronese von Hellman, Cruelliny módní nemesis, ztvárnila držitelka dvou Oscarů Emma Thompson. Mark Strong, známý z filmů Kingsman či Sherlock Holmes, se představí jako tajemný Boris. V roli mladé Cruelly, tehdy ještě Esmeraldy, se blýskne talentovaná Tipper Seifert-Cleveland. Diváci se mohou těšit i na charismatického Joela Frye v roli Jaspera a sympatického Paula Waltera Hausera jako Horáce. Ve vedlejších rolích se objeví i Emily Beecham, Kirby Howell-Baptiste, John McCrea a Kayvan Novak. Snímek Cruella se tak může pochlubit hvězdným obsazením, které slibuje nezapomenutelný filmový zážitek.

Talentovaní herci ve vedlejších rolích

Emma Stone a Emma Thompson sice září v rolích Cruelly a baronky von Hellman, ale ani vedlejší herecké výkony v Cruelle nezůstávají pozadu. Joel Fry a Paul Walter Hauser tvoří komickou dvojici s perfektním timingem jakožto Jasper a Horace, Cruellinovi kumpáni a věrní přátelé. Jejich chemie na plátně je hmatatelná a dodává filmu lehkost i v těch nejnapjatějších momentech. Nejde však jen o komiku, oba herci dokazují i svou hereckou šíři ve chvílích, kdy se příběh z noří do temnějších vod. Za zmínku stojí i Mark Strong v roli tajemného a loajálního komorníka Johna, který skrývá svá vlastní tajemství. Jeho zkušenost a charisma dodávají postavě na zajímavosti a vnáší do děje další vrstvu napětí. Tipper Seifert-Cleveland a Ziggy Hook, kteří ztvárňují mladou Estellu a Jaspera, vtiskují postavám na začátku jejich cesty uvěřitelnost a emoce.

Chemie mezi postavami

Emma Stone jako Cruella a Emma Thompson jako baronka von Hellman jsou prostě úžasné. Jejich vzájemná dynamika je jako tanec, kde se střídá rivalita s respektem a obdivem. Obě herečky do svých rolí vkládají neuvěřitelnou energii a vášeň, ať už se jedná o ostré slovní přestřelky nebo o dramatické konfrontace. Chemie mezi nimi je hmatatelná a diváka vtáhne do děje.

obsazení cruella

Vedlejší postavy, ztvárněné herci jako Joel Fry a Paul Walter Hauser, také skvěle doplňují hlavní duo. Jejich interakce s Cruellou přinášejí humor a ukazují i její lidskou stránku. I když se nejedná o romantickou chemii, přátelství a loajalita mezi těmito postavami jsou stejně důležité a pro diváka zábavné.

Celkově je obsazení filmu Cruella jednou z jeho nejsilnějších stránek. Výborné herecké výkony a chemie mezi postavami dělají z filmu nejen vizuálně ohromující podívanou, ale také emočně poutavý zážitek.

Srovnání obsazení Cruelly s 101 dalmatinů (1996)
Role Cruella (2021) 101 dalmatinů (1996)
Cruella de Vil Emma Stone Glenn Close
Baronka von Hellman Emma Thompson -

Skvělé herecké výkony

Cruella de Vil, ikonická záporačka z „101 dalmatinů“, se dočkala vlastního filmu a s ní i hvězdné obsazení. V čele s Emmou Stone jako Estellou, později Cruellou, film nabízí fascinující pohled na proměnu mladé, talentované a ambiciózní ženy v nelítostnou královnu módního světa. Stone se role zhostila s vervou a charismatem, které vás nepustí od začátku do konce. Její proměna z nevinné dívky v ďábelskou Cruellu je strhující a uvěřitelná.

Vedle Emmy Stone září i Emma Thompson jako baronka von Hellman, Cruellina módní nemesis. Thompson je ve své roli chladná, elegantní a děsivě manipulativní, čímž vytváří dokonalý protipól k Estellině divoké energii. Chemie mezi těmito dvěma herečkami je hmatatelná a jejich společné scény patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí.

Zapomenout nesmíme ani na skvělé výkony vedlejších postav. Joel Fry a Paul Walter Hauser jako Cruellini kumpáni Jasper a Horace dodávají filmu humor a šarm, zatímco Mark Strong v roli tajemného a loajálního sluhy baronky vnáší do děje napětí a intriky. Celkově je „Cruella“ filmem s vynikajícím hereckým obsazením, kterému vévodí strhující výkony Emmy Stone a Emmy Thompson.

Cruella: Film plný hvězd

Film Cruella se může pochlubit skutečně hvězdným obsazením. V čele s Emmou Stone v titulní roli Cruelly de Vil se diváci mohou těšit na strhující výkony od první minuty. Emma Stone, držitelka Oscara, vdechuje Cruelle život s ďábelským šarmem a zároveň zranitelností, která diváky nutí přemýšlet o motivaci této ikonické záporačky.

Po boku Emmy Stone září Emma Thompson v roli Baronky von Hellman, Cruelliny nemesis a módní ikony. Souboj dvou Emm, jak herecky, tak v rámci filmové módní přehlídky, je pastvou pro oči a jeden z vrcholů filmu.

Dále ve filmu zazáří Joel Fry a Paul Walter Hauser jako Cruellini kumpáni Jasper a Horace. Jejich komické načasování a chemie na plátně dodávají filmu potřebnou lehkost a humor. Mark Strong, Emily Beecham a Kirby Howell-Baptiste pak skvěle doplňují herecký ansámbl ve vedlejších rolích.

Nezapomenutelná podívaná

Obsazení filmu Cruella je plné zvučných jmen, která zaručují nezapomenutelnou podívanou. V čele s Emmou Stone jako titulní Cruellou de Vil se diváci můžou těšit na herecký koncert plný energie, vtipu a temnoty. Vedle ní září i Emma Thompson jako baronka von Hellman, Cruellina nemesis a módní ikona. Jejich vzájemné scény jsou nabité napětím a elegancí a patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí.

Kromě dvou hlavních hvězd se ve filmu objevuje řada dalších talentovaných herců. Joel Fry a Paul Walter Hauser ztvárňují Cruelliny věrné kumpány, kteří jí pomáhají v jejích ďábelských plánech. Mark Strong, známý svými rolemi záporáků, se představuje jako tajemný a vlivný John, který má s Cruellou vlastní nevyřízené účty. Emily Beecham pak exceluje v roli Catherine, Cruelliny matky, jejíž osud má na hlavní hrdinku zásadní vliv.

Celkově obsazení filmu Cruella představuje skvělou kombinaci zavedených hvězd a nadějných talentů. Díky jejich výkonům a chemii mezi nimi je film nejen pastvou pro oči, ale i strhující podívanou, která si diváky získá od prvních minut.

Publikováno: 22. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor:

Tagy: obsazení cruella | seznam herců a hereček ve filmu cruella