Lifestyle: Byt v Praze do 8000 Kč včetně poplatků? Bez realitky to jde!

Pronájem Bytu Praha Do 8000 Včetně Poplatků Bez Realitky

Studentský život v Praze

Praha láká studenty z celé země i ze zahraničí. Kromě kvalitního vzdělání nabízí i bohatý kulturní a společenský život. Najít si dostupné ubytování v Praze ale může být oříšek, zvlášť bez realitky. Naštěstí existuje spousta možností, jak sehnat pronájem bytu v Praze do 8000 Kč včetně poplatků.

Mnoho studentů hledá byty k pronájmu v Praze bez realitky, aby se vyhnuli vysokým provizím. Existuje řada webových stránek a facebookových skupin, kde majitelé inzerují byty k pronájmu přímo, bez zprostředkování. Při hledání bytu do 8000 Kč včetně poplatků se vyplatí zaměřit se na menší byty, garsonky nebo sdílené bydlení.

Sdílené bydlení je mezi studenty velmi populární. Nejenže snižuje náklady na bydlení, ale také umožňuje poznat nové lidi a navázat přátelství. Při hledání spolubydlících se studenti můžou obrátit na své spolužáky, kamarády nebo využít specializované webové stránky a facebookové skupiny.

Ať už hledáte samostatný byt nebo sdílené bydlení, nezapomeňte si důkladně prověřit všechny podmínky pronájmu a sepsat s majitelem řádnou smlouvu.

Dostupné kavárny a restaurace

Při hledání bytu k pronájmu v Praze do 8000 Kč včetně poplatků bez realitky je důležité zvážit i dostupnost kaváren a restaurací v okolí. Naštěstí je Praha plná skvělých podniků, které uspokojí i ty nejnáročnější gurmány. Ať už hledáte útulnou kavárnu s wifi pro práci na dálku, stylovou restauraci pro romantickou večeři nebo pohodový bar na pivo s přáteli, v Praze si zaručeně vyberete.

Mnoho inzerátů na pronájem bytu v Praze za cenu do 8000 Kč včetně poplatků bez zprostředkování realitkou se nachází v lokalitách s bohatým výběrem podniků. Například čtvrti jako Vršovice, Karlín nebo Holešovice jsou známé pro svou živou atmosféru a širokou škálu kaváren a restaurací. Od tradičních českých hospod přes moderní bistra až po exotické restaurace, v těchto čtvrtích najdete vše, na co si vzpomenete. Navíc zde ceny za jídlo a pití bývají příznivější než v centru města.

Než se rozhodnete pro konkrétní byt, projděte si okolí a objevte místní podniky. Zeptejte se potenciálních spolubydlících nebo sousedů na jejich oblíbená místa. Dobrá dostupnost kaváren a restaurací může výrazně zpříjemnit život v novém bytě a zpestřit vám volný čas.

Kulturní akce zdarma

Hledáte pronájem bytu v Praze do 8000 Kč včetně poplatků a nechcete platit realitce? Není divu, Praha je drahá a ušetřené peníze se hodí. Až se do vytouženého bytu nastěhujete, budete mít víc peněz na užívání si všeho, co Praha nabízí. Víte, že v Praze existuje spousta kulturních akcí zdarma? Můžete vyrazit na procházku do některého z pražských parků, jako je Stromovka, Letná nebo Riegrovy sady. V létě se konají koncerty pod širým nebem a promítání filmů. Pokud máte rádi umění, navštivte některou z bezplatných galerií a muzeí. Například Národní galerie nabízí bezplatný vstup každou první středu v měsíci. Za kulturou se nemusíte trmácet jen do centra, i jednotlivé městské části pořádají spoustu akcí pro své obyvatele. Sledujte webové stránky a sociální sítě vašeho obvodu a budete mile překvapeni. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli aktivitu, užívejte si Prahu naplno a bez zbytečných výdajů.

pronájem bytu praha do 8000 včetně poplatků bez realitky

Hledám útulný byteček v Praze, můj rozpočet do 8 000 Kč se vším všudy, a prosím bez realitky. Děkuji!

Eliška Procházková

Parky a zeleň v dosahu

Hledáte pronájem bytu v Praze do 8000 Kč včetně poplatků a nechcete platit provizi realitní kanceláři? I s omezeným rozpočtem se nemusíte vzdávat zeleně a odpočinku v přírodě. V Praze existuje mnoho krásných parků a zelených ploch, které nabízejí útočiště před ruchem velkoměsta. Při výběru bytu se zaměřte na lokality v blízkosti parků, jako je Stromovka, Letná, Riegrovy sady, Petřín, Divoká Šárka, nebo Kunratický les. Bydlení v docházkové vzdálenosti od zeleně vám zlepší kvalitu života a zpříjemní pobyt v hlavním městě. Mnoho parků nabízí sportovní vyžití, dětská hřiště, kavárny a restaurace. Praha skrývá mnoho zelených oáz, stačí jen vědět, kde hledat.

Hledáte pronájem bytu v Praze do 8000 Kč včetně poplatků a nechcete platit provizi realitní kanceláři? I s omezeným rozpočtem se nemusíte vzdávat zeleně a odpočinku v přírodě. V Praze existuje mnoho krásných parků a zelených ploch, které nabízejí útočiště před ruchem velkoměsta. Při výběru bytu se zaměřte na lokality v blízkosti parků, jako je Stromovka, Letná, Riegrovy sady, Petřín, Divoká Šárka, nebo Kunratický les. Bydlení v docházkové vzdálenosti od zeleně vám zlepší kvalitu života a zpříjemní pobyt v hlavním městě. Mnoho parků nabízí sportovní vyžití, dětská hřiště, kavárny a restaurace. Praha skrývá mnoho zelených oáz, stačí jen vědět, kde hledat.

Sportovní vyžití bez vstupného

Hledáte pronájem bytu v Praze do 8000 Kč včetně poplatků a nechcete platit realitce? Není divu! Praha nabízí spoustu možností, jak se sportovně vyžít úplně zadarmo. Ať už se nastěhujete do Dejvic, Karlína nebo na Žižkov, vždycky budete mít na dosah parky a sportoviště, kde si zacvičíte bez nutnosti kupovat permanentku. Co takhle ranní běh parkem Stromovka, lekce jógy v Letenských sadech nebo workout na venkovních posilovačích v Riegrových sadech? Možností je nespočet a ušetřené peníze za drahé fitness centrum můžete investovat do zkrášlení vašeho nového bytu.

pronájem bytu praha do 8000 včetně poplatků bez realitky

Tipy na levné nákupy

Stěhování do Prahy s omezeným rozpočtem? Není třeba zoufat! I s nájmem do 8 000 Kč včetně poplatků se dá v Praze žít. Hledejte byty bez realitky, ušetříte na provizi. Procházejte inzeráty na webech jako Bezrealitky.cz nebo Sreality.cz. Trpělivost se vyplácí, ideální byt na vás čeká. Zkuste se poohlédnout po spolubydlení, snížíte náklady na nájem i energie. Facebookové skupiny zaměřené na bydlení v Praze jsou skvělým zdrojem nabídek. Nebojte se oslovit přátele, třeba o někom, kdo hledá spolubydlícího, vědí. S trochou snahy najdete dostupné bydlení v Praze i bez realitky.

Veřejná doprava a cyklostezky

Při hledání bytu k pronájmu v Praze do 8000 Kč včetně poplatků bez realitky je důležité zvážit i dostupnost veřejné dopravy a cyklostezek. Naštěstí Praha nabízí poměrně hustou síť MHD s metrem, tramvajemi, autobusy a vlaky. Většina bytů v této cenové kategorii se nachází v okrajových částech Prahy nebo v blízkosti centra, ale s horší dostupností metra.

Při prohlížení inzerátů na pronájem bytu v Praze za cenu do 8000 Kč včetně poplatků bez zprostředkování realitkou si všímejte zmínek o blízkosti zastávek MHD a frekvenci spojů. Ideálně si dostupnost ověřte sami, například na webu Dopravního podniku hl. m. Prahy. Pokud preferujete kolo, zkontrolujte si dostupnost a kvalitu cyklostezek v okolí vyhlédnutého bytu. Na webových stránkách Prahy najdete mapu cyklotras a cyklostezek. Dobrá dostupnost MHD a cyklostezek vám ušetří čas i peníze za dopravu a zpříjemní život v Praze.

Komunitní život v Praze

Hledáte pronájem bytu v Praze do 8000 Kč včetně poplatků a nechcete platit přemrštěné provize realitkám? Pak se zaměřte na komunitní život v metropoli. V Praze existuje řada sdílených bytů a spolubydlení, kde můžete najít skvělé bydlení za dostupnou cenu. Navíc se seznámíte s novými lidmi a obohatíte svůj společenský život. Zapojte se do online skupin na Facebooku, kde lidé sdílí nabídky pronájmů bez realitky. Vyhledávejte inzeráty na nástěnkách v univerzitních prostorách nebo v kavárnách, které cílí na mladé lidi a studenty. Nebojte se oslovit své přátele a známé, zda o něčem nevědí. Šeptanda je mocný nástroj. Pamatujte, že hledání bytu v Praze vyžaduje čas a úsilí. Buďte trpěliví, aktivně hledejte a nenechte se odradit případnými neúspěchy.

pronájem bytu praha do 8000 včetně poplatků bez realitky

Bezpečnost v okolí

Hledáte-li byt k pronájmu v Praze do 8000 Kč včetně poplatků a bez realitky, je důležité zvážit i bezpečnost okolí. Praha je obecně bezpečným městem, ale jako v každém velkém městě se i zde najdou oblasti s vyšší kriminalitou. Před podpisem nájemní smlouvy si proto udělejte menší průzkum. Projděte se po okolí ve dne i v noci a všímejte si, zda se cítíte bezpečně. Zkontrolujte funkčnost pouličního osvětlení a přítomnost kamer. Informujte se u sousedů na případné problémy s hlukem nebo vandalismem. Důležité je také zjistit dostupnost MHD v nočních hodinách. Byt v blízkosti zastávky nočního autobusu nebo tramvaje vám zajistí bezproblémový návrat domů i v pozdních hodinách. Nepodceňujte ani zabezpečení domu, ve kterém se byt nachází. Funkční zvonek, bezpečnostní dveře a osvětlené společné prostory vám pomohou cítit se bezpečněji. Pamatujte, že bezpečnost je důležitým faktorem spokojeného bydlení.

Zdroj Průměrná cena pronájmu (Kč/měsíc) Poplatky v ceně Bez realitky
Sreality.cz 12 500 Často ne Někdy
Bezrealitky.cz 10 000 Často ano Ano

Výhody bydlení blízko centra

Praha láká svým ruchem a možnostmi. Bydlet v centru nebo jeho blízkosti má své neocenitelné výhody. Vše je doslova na dosah ruky – od historických památek a muzeí přes nespočet restaurací, kaváren a barů až po divadla, kina a galerie. Procházky po Starém Městě, Malé Straně či Karlíně se stanou vaší každodenní rutinou. Zapomenout můžete na zdlouhavé cestování MHD, většinu míst budete mít v docházkové vzdálenosti. Ušetříte tak nejen čas, ale i peníze za lístky. A co teprve večerní atmosféra? Centrum Prahy ožívá i po setmění a nabízí nepřeberné množství kulturních a společenských akcí. Najít pronájem bytu v Praze do 8000 Kč včetně poplatků bez realitky může být výzva, ale rozhodně se vyplatí. Procházejte inzeráty, ptejte se známých a buďte aktivní. Bydlení v centru Prahy za rozumnou cenu je dosažitelné, stačí se nebát hledat.