Mario Casas filmy a pořady: Co si pustit pro pořádnou dávku šarmu?

Mario Casas Filmy A Pořady

Mario Casas Sierra, narozený 12. června 1986 v A Coruña, je španělský herec, který si získal mezinárodní uznání. Jeho projev plný emocí a charismatické vystupování mu vynesly popularitu v mnoha filmech a seriálech. Diváci ho znají z romantických komedií, historických dramat i napínavých thrillerů. Jeho filmografie je pestrá a zahrnuje tituly jako "Tři metry nad nebem", "Chci tě", "Neviditelný host", "Ztroskotaná", "Papírový dům" a mnoho dalších. Právě role v romantickém dramatu "Tři metry nad nebem" a jeho pokračování "Chci tě" ho katapultovaly mezi herecké hvězdy a získaly mu srdce fanoušků po celém světě. Casasova všestrannost a schopnost ztvárnit širokou škálu postav z něj dělají jednoho z nejvýraznějších španělských herců současnosti. Jeho talent a popularita mu otevírají dveře k novým projektům a my se tak můžeme těšit na další filmy a seriály s tímto talentovaným hercem.

Průlomová role v Tři metry nad nebem

Film Tři metry nad nebem katapultoval Maria Casase do hvězdné slávy a zanechal nesmazatelnou stopu v jeho kariéře. V roli rebelského a charismatického Hacheho, který se zamiluje do hodné dívky z vyšší společnosti Babi, Casas okouzlil miliony diváků po celém světě. Film, adaptace stejnojmenného románu Federica Moccii, se stal okamžitým hitem a z Casase udělal teenagerovského idola. Jeho výkon v roli Hacheho, plný syrové energie, vášně a zranitelnosti, mu vynesl uznání kritiky i oddanou fanouškovskou základnu.

Chemie mezi Casasem a jeho hereckou partnerkou Marií Valverde, která ztvárnila Babi, byla hmatatelná a dodala filmu na autentičnosti a emocionální hloubce. Tři metry nad nebem se stalo fenoménem, který odstartoval Casasovi hvězdnou kariéru a otevřel mu dveře k dalším filmovým rolím. I dnes, roky po premiéře, zůstává film oblíbeným romantickým dramatem a připomínkou Casasovi průlomové role, která ho katapultovala mezi hereckou elitu.

Pokračování: Chci tě – vášnivá romance

Mario Casas, španělský herec, který si získal srdce diváků po celém světě, je známý svými rolemi v romantických dramatech. Jeho charisma a talent mu umožňují ztvárnit vášeň a touhu s neuvěřitelnou intenzitou. Filmy a seriály s Mariem Casasem v hlavní roli slibují emotivní zážitek plný lásky, dramatu a napětí.

Ať už je to role rebelujícího Hacheho ve filmu "Tři metry nad nebem" nebo vášnivého Huga ve filmu "Palmy na sněhu", Casas dokáže diváky vtáhnout do víru emocí a donutit je prožívat každý okamžik s postavami. Jeho postavy jsou často plné rozporů, bojují se svými vlastními démony a hledají lásku na nečekaných místech.

mario casas filmy a pořady

Casasova filmografie je plná filmů a seriálů, které se zaměřují na komplexní vztahy, milostné trojúhelníky a osudové lásky. Jeho herecký talent a přirozený šarm z něj dělají ideálního představitele romantických hrdinů, kteří si podmaní vaše srdce.

Srovnání vybraných filmů s Mariem Casasem
Název filmu Rok vydání Žánr Hodnocení na ČSFD
Tři metry nad nebem 2010 Romantický / Drama 75%
Touha pod vodou 2021 Thriller / Drama 68%

Dramatická proměna ve filmu Skupina Elite

Mario Casas, španělský herec, kterého si zamilovaly miliony fanynek po celém světě, je známý svými rolemi v romantických dramatech. Jeho charisma a šarm mu vynesly status idolu a role v romantických komediích jako jsou „Tři metry nad nebem“ a „Chci tě“ se staly hity. Málokdo by ale čekal, že se tento herec s uhrančivým pohledem objeví v drsném akčním thrilleru „Skupina Elite“.

V tomto filmu se Casas proměňuje v agenta Angela, člena elitní policejní jednotky, která bojuje proti organizovanému zločinu v drsných ulicích Madridu. Z romantického hrdiny se stává drsným a nekompromisním bojovníkem, který se nezastaví před ničím, aby ochránil své blízké a zastavil zlo. Tato role byla pro Casase velkou výzvou, ale zároveň i příležitostí ukázat svůj herecký talent v jiném světle. A nutno říct, že se mu to povedlo na jedničku. Jeho drsný vzhled, fyzická zdatnost a přesvědčivé herecké výkony z něj dělají akčního hrdinu, na kterého se budete chtít dívat znovu a znovu.

Napínavý thriller Zloději peněz – Berlín

Mario Casas, španělský herec známý pro své role v romantických dramatech jako "Tři metry nad nebem" a "Vinný je vítr", se pouští do nového žánru s napínavým thrillerem "Zloději peněz: Berlín". Casas si v něm zahraje titulní roli Berlína, enigmatického a nepředvídatelného zloděje, který se připojuje k Profesorovu gangu v populárním seriálu "La Casa de Papel" (Papírový dům).

Historické drama Neviditelný host

Mario Casas, španělský herec, který si získal srdce diváků po celém světě, se proslavil spíše romantickými komediemi a akčními thrillery. Málokdo by ho čekal v napínavém historickém dramatu. Přesto se v roce 2016 objevil ve filmu "Neviditelný host" (Contratiempo), který sice není historickým filmem v pravém slova smyslu, ale odehrává se v uzavřeném prostředí a s minulostí hlavního hrdiny se pracuje retrospektivně. Casas zde ztvárnil podnikatele Adriana, obviněného z vraždy své milenky. Jeho herecký výkon v roli muže chyceného v síti lží a tajemství byl přesvědčivý a ukázal další rozměr jeho talentu. Film "Neviditelný host" si vysloužil pozitivní kritiku za spletité zápletky a napětí, které si udržuje až do samého konce. I když se nejedná o typický film Maria Casase, dokázal i v tomto žánru zaujmout a potvrdit, že je všestranným hercem.

mario casas filmy a pořady

Spolupráce s režisérem Álexem de la Iglesia

Mario Casas si zahrál ve dvou filmech uznávaného španělského režiséra Álexe de la Iglesia: "30 stříbrných" (30 Monedas, 2020) a "Bar" (El Bar, 2017).

"30 stříbrných" je hororový seriál, kde Casas ztvárnil roli problémového ex-boxera, který se zaplete do série děsivých událostí spojených s tajemnými mincemi. Jeho syrové a intenzivní herectví mu vyneslo uznání kritiky a diváků.

Nejnovější filmy a seriály Maria Casase

Mario Casas, španělský herec, který si získal srdce diváků po celém světě, se může pochlubit bohatou filmografií. Mezi jeho nejnovější filmové počiny patří napínavý thriller "El Practicante" z roku 2020, kde ztvárnil roli sanitáře uvězněného ve vlastním bytě po děsivé nehodě. Fanoušci akčních filmů si ho mohli užít ve snímku "Yaksha: Ruthless Operations" z roku 2022, kde se Casas představil po boku korejských hvězd. Na poli seriálové tvorby Casas zazářil v minisérii "Nevinný" z roku 2021, adaptaci románu Harlana Cobena, kde ztvárnil hlavní roli muže, který se po propuštění z vězení snaží očistit své jméno. Jeho charisma a herecký talent mu zaručují stálý přísun rolí a diváci se tak mohou těšit na další filmové a seriálové projekty s tímto talentovaným Španělem.

Ocenění a nominace talentovaného herce

Mario Casas si za svou kariéru vysloužil řadu ocenění a nominací. Jeho charisma, talent a schopnost ztvárnit širokou škálu rolí mu vynesly uznání od kritiků i lásku publika. Mezi jeho nejvýznamnější ocenění patří Cena Goya, nejprestižnější filmové ocenění ve Španělsku, kterou získal za svůj výkon ve filmu „Šéf“. Tato role mu také vynesla nominaci na cenu Fotogramas de Plata, španělskou filmovou cenu udělovanou na základě hlasování čtenářů. Casas byl také nominován na cenu CEC, kterou uděluje španělská asociace filmových kritiků, za své role ve filmech „Tři metry nad nebem“, „Palmy ve sněhu“ a „Neviditelný host“. Jeho talent neunikl ani pozornosti mezinárodních filmových festivalů. Za svůj výkon ve filmu „Šéf“ byl oceněn na filmovém festivalu v Karlových Varech a na filmovém festivalu v Marrákeši.

mario casas filmy a pořady

Mario Casas si za léta na filmovém plátně vybudoval pozici jednoho z nejžádanějších španělských herců. Jeho charisma, talent a šarm mu vynesly miliony fanoušků po celém světě a role ve filmech jako „Tři metry nad nebem“, „Neviditelný host“ nebo „Zloději zlodějům“ ho katapultovaly mezi hereckou elitu. Otázkou ale zůstává, zda se mu podaří prorazit i v Hollywoodu.

Casas si zahrál v několika mezinárodních produkcích, ale zatím se mu nepodařilo získat roli, která by ho v Hollywoodu skutečně etablovala. Možná je to jazykovou bariérou, možná jiným stylem herectví, který Hollywood preferuje. Přesto má Casas všechny předpoklady uspět i za oceánem. Je talentovaný, charismatický a má silnou pracovní morálku. Navíc se stále zdokonaluje v angličtině a aktivně vyhledává příležitosti v Hollywoodu.

Zda se mu podaří prorazit, ukáže až čas. Jeho fanoušci v Česku a na celém světě mu ale drží palce a doufají, že jeho talent a šarm si podmaní i Hollywood.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor:

Tagy: mario casas filmy a pořady | filmy a pořady s mariem casasem