Nejlepší akční filmy roku 2023: Drsná jízda zaručena!

Nejlepší Akční Filmy 2023

Top Gun: Maverick

"Top Gun: Maverick" není jen obyčejný akční film, je to nostalgická jízda zpět do 80. let, která zároveň oslovuje i novou generaci diváků. Tom Cruise se vrací jako Maverick, ale tentokrát není jen frajerem v kokpitu. Musí se vyrovnat se svou minulostí a zároveň vycvičit novou generaci pilotů pro nebezpečnou misi. Film je nabitý dechberoucími leteckými scénami, které vás doslova vtáhnou do kokpitu stíhačky. Adrenalin střídá napětí a emoce, a to vše je podpořeno skvělým soundtrackem. "Top Gun: Maverick" je bezpochyby jedním z nejlepších akčních filmů roku 2023 a právom se řadí mezi akční klasiky. Pokud hledáte film, který vás chytne a nepustí, "Top Gun: Maverick" je jasná volba.

Bullet Train

„Bullet Train“ s Bradem Pittem v hlavní roli je akční komedie, která si zaslouží místo na seznamu nejlepších akčních filmů roku 2023. Brad Pitt hraje nájemného vraha, který se snaží dát svůj život do pořádku. Jeho poslední úkol, ukrást kufřík v japonském rychlovlaku, se ale změní v boj o přežití, když se na palubě setká s dalšími vrahy s podobnými cíli. Film je plný napětí, černého humoru a skvěle natočených akčních scén. Brad Pitt předvádí svůj komediální talent a chemie mezi postavami je skvělá. „Bullet Train“ je zábavná a akcí nabitá jízda, která vás udrží na kraji sedačky až do konce. Pokud hledáte adrenalinový zážitek a dobrou zábavu, tento film by vám neměl uniknout.

The Woman King

The Woman King“ se s vervou vrhá do boje o titul nejlepšího akčního filmu roku 2023. Tento historický epický film, odehrávající se v 19. století v africkém království Dahomey, vypráví příběh o statečných ženách-bojovnicích, Agojie, které brání svůj lid a království před nepřáteli. Film je nabitý dechberoucí akcí, strhujícími bojovými scénami a silnými emocemi. Viola Davis podává fenomenální výkon jako generálka Nanisca, která cvičí novou generaci rekrutek, aby se postavily hrozbám z vnějšího světa i z vlastních řad. „The Woman King“ není jen akční podívaná, ale také silný příběh o odvaze, sesterství a boji za svobodu. Pokud hledáte film, který vás chytne a nepustí až do závěrečných titulků, „The Woman King“ by měl být na vašem seznamu nejlepších akčních filmů roku 2023.

The Northman

„Seveřan“ od režiséra Roberta Eggersa si razí cestu mezi nejlepší akční filmy roku 2023. Příběh o vikingské pomstě s Alexandrem Skarsgårdem v hlavní roli uchvátil diváky brutální krásou a syrovou akcí. Eggers, známý svým specifickým stylem (Čarodějnice, Maják), nešetří naturalistickými scénami a historickou věrností. Film se může pochlubit hvězdným obsazením, včetně Nicole Kidman, Claese Banga a Anya Taylor-Joy. „Seveřan“ je víc než jen akční film, je to epická sága o zradě, pomstě a osudu, která si právem zaslouží své místo mezi nejlepšími akčními filmy roku 2023.

nejlepší akční filmy 2023

Everything Everywhere All at Once

Všechno, všude, najednou“ je akční film, který v roce 2023 uchvátil diváky i kritiky. Film, který bravurně mísí prvky sci-fi, komedie a kung-fu, vypráví příběh Evelyn Wang, majitelky prádelny, která se musí propojit se svými verzemi z paralelních vesmírů, aby zachránila multivesmír před zkázou.

Film si vysloužil nadšené ohlasy pro svou originalitu, vizuální stránku a herecké výkony, zejména Michelle Yeoh v hlavní roli. „Všechno, všude, najednou“ se tak právem řadí mezi nejlepší akční filmy roku 2023 a je důkazem, že i v žánru akční sci-fi je stále prostor pro inovativní a emocionálně silné příběhy. Film si získal oblibu i díky svému humoru a lidskosti, které vyvažují komplexní témata multivesmíru a existenční krize.

The Batman

Ačkoliv „The Batman“ s Robertem Pattinsonem v hlavní roli měl premiéru už v roce 2022, jeho dopad na žánr akčních filmů je citelný i v roce 2023. Film si vysloužil uznání kritiky i diváků pro svůj temný a syrový pohled na svět Gothamu a jeho nejslavnějšího ochránce. Pattinsonův výkon v roli mladého a rozervaného Bruce Waynea byl mnohými označen za jeden z nejlepších v historii filmového zpracování Batmana.

Nejlepší akční filmy roku 2023
Film Režisér Hodnocení na ČSFD
John Wick: Kapitola 4 Chad Stahelski 85%
Mission: Impossible Odplata - První část Christopher McQuarrie 83%

„The Batman“ posunul hranice žánru akčního filmu svým důrazem na detektivní zápletku, psychologické drama a komplexní charaktery. Film se nespoléhá pouze na efektní akční scény, ale nabízí i hlubší ponor do mysli hlavního hrdiny a temných zákoutí Gothamu. Jeho vliv je patrný i v dalších akčních filmech roku 2023, které se snaží o dospělejší a komplexnější přístup k žánru.

Prey

"Predátor: Kořist" (Prey) se v roce 2022 stal nečekaným hitem a pro fanoušky akčních filmů i milovníky sci-fi představoval svěží závan v Predátor univerzu. Film se odehrává 300 let před událostmi prvního filmu a sleduje mladou ženu z kmene Komančů, která se musí postavit hrozivému mimozemskému lovci. "Predátor: Kořist" si vysloužil pochvalu za akční scény, napětí a silnou hlavní hrdinku v podání Amber Midthunder. Ačkoliv se nejedná o film z roku 2023, jeho popularita a kvalita z něj dělají relevantní zmínku v kontextu nejlepších akčních filmů roku 2023. Fanoušci, kteří hledají podobně intenzivní a napínavé zážitky, by si "Predátora: Kořist" rozhodně neměli nechat ujít.

nejlepší akční filmy 2023

RRR

"RRR" je akční film, který si zaslouží být na seznamu nejlepších akčních filmů roku 2023. Tento indický velkofilm, režírovaný S. S. Rajamoulim, je nabitý neuvěřitelnou akcí, strhujícími příběhy o přátelství a boji za svobodu. Příběh se odehrává ve 20. letech 20. století a sleduje dva revolucionáře, Komarama Bheema a Alluriho Sitarama Raju, kteří bojují proti britské nadvládě v Indii. Film "RRR" je vizuálně ohromující, s epickými bojovými scénami, které vám vyrazí dech. Choreografie bojových scén je mistrovská a hudba M. M. Keeravaniho dodává filmu další vrstvu emocí a napětí. "RRR" je víc než jen akční film. Je to film o přátelství, obětování a lásce k vlasti. Je to film, který vás chytne za srdce a nepustí až do konce. Pokud hledáte akční film, který vás ohromí, "RRR" je tou správnou volbou.

Akční filmy roku 2023 nás zavedly do světů plných adrenalinu, kde se hrdinové nezastaví před ničím, aby dosáhli svého cíle. Od explozivních přestřelek po dechberoucí kaskadérské kousky, letosní akční podívaná splnila očekávání i těch nejnáročnějších diváků.

Eduard Krejčí

Avatar: The Way of Water

"Avatar: The Way of Water" od režiséra Jamese Camerona se stal nejen nejvýdělečnějším filmem roku 2022, ale také se zařadil mezi nejlepší akční filmy roku 2023. Pokračování veleúspěšného Avatara z roku 2009 nás opět zavedlo do světa Pandory, tentokrát s důrazem na podmořský svět a jeho obyvatele. Film ohromil diváky po celém světě dechberoucími vizuálními efekty, strhující akcí a emotivním příběhem o rodině a ochraně domova.

Ačkoliv se nejedná o klasický akční film plný explozí a přestřelek, "Avatar: The Way of Water" si své místo mezi nejlepšími akčními filmy roku 2023 bezpochyby zaslouží. Film nabízí epické bitvy s úchvatnou choreografií, napínavé honičky a souboje s fantastickými tvory. Cameron mistrně kombinuje akční scény s emotivními momenty a vytváří tak nezapomenutelný filmový zážitek. Není divu, že si "Avatar: The Way of Water" získal srdce diváků a kritiků a stal se jedním z nejdiskutovanějších filmů roku.

nejlepší akční filmy 2023

John Wick: Chapter 4

John Wick: Kapitola 4, s premiérou v kinech v březnu 2023, si právem vysloužila místo mezi nejlepšími akčními filmy roku 2023. Režisér Chad Stahelski a Keanu Reeves v roli neúprosného nájemného vraha Johna Wicka opět předvedli strhující podívanou plnou adrenalinových soubojů, inovativních choreografií a dechberoucí akce. Film se stal okamžitě hitem mezi fanoušky i kritiky, kteří chválili jeho vizuální stránku, napětí a Reevesův neutuchající charisma. John Wick: Kapitola 4 posouvá hranice akčního žánru a dokazuje, že i v roce 2023 je možné natočit akční film, který je zároveň inteligentní, stylový a nesmírně zábavný. Pokud hledáte ten nejlepší akční film roku 2023, John Wick: Kapitola 4 by rozhodně neměl uniknout vaší pozornosti.

Publikováno: 01. 07. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor:

Tagy: nejlepší akční filmy 2023 | nejlepší akční filmy roku 2023