Zahřejte se u obrazovky: Nejlepší vánoční romantické filmy

Vánoční Romantické Filmy

Kouzlo Vánoc na plátně

Vánoční romantické filmy a romantické filmy s vánoční tematikou, to je kategorie sama pro sebe. Každý rok se na ně těšíme a každý rok jim znovu a znovu podléháme. Čím to je, že nás tak přitahují? Možná je to tou magickou atmosférou Vánoc, která s sebou přináší hřejivý pocit domova, lásky a naděje. Možná je to tím, že v tomto čase toužíme po romantice a pohádkovém konci víc než kdy jindy. Ať už je to jakkoli, jedno je jisté: vánoční romantické filmy v nás probouzí ty nejkrásnější emoce.

Na plátně ožívají příběhy plné lásky, humoru a vánočního kouzla. Sledujeme, jak se dva osamělé duše náhodně potkají a zamilují se během vánočních svátků. Nebo jak se odcizená rodina díky kouzlu Vánoc znovu sblíží. Tyto filmy nám připomínají, co je v životě skutečně důležité: láska, rodina, přátelství a štědrost.

Ať už dáváte přednost klasickým romantickým komediím s vánoční tematikou, nebo dáváte přednost filmům s hlubším poselstvím, jedno je jisté: vánoční romantické filmy nám nabízejí únik od každodenní reality a dávají nám možnost ponořit se do světa plného snů a romantiky.

Klasiky, bez kterých to nejde

Vánoční čas bez romantických filmů? Nepředstavitelné! Jsou jako teplá deka a hrnek svařáku – zahřejí na duši a navodí tu správnou atmosféru. Ať už dáváte přednost nestárnoucí klasice nebo toužíte po něčem novějším, existuje pár filmů, které by vám neměly uniknout. Mezi ty nejikoničtější patří jednoznačně „Láska nebeská“. Příběhy několika párů, které se prolínají kouzelnou vánoční atmosférou Londýna, vás rozesmějí i dojmou. Chybět nesmí ani „Sám doma“, i když nejde o vyloženě romantický film, Kevinova maminka prožívá silné emoce a nakonec se vše v dobré obrátí. A co teprve „Deník Bridget Jonesové“? Bridget a její trable s láskou, rodinou a kilogramy navíc, to je prostě sázka na jistotu. Z novějších filmů stojí za zmínku třeba „Poslední Vánoce“ s Emmou Thompson, která vás chytne za srdce svým humorem a emocemi. Nebo „Vánoční princ“, pohádka pro dospělé, která vás přenese do zasněženého království Aldovie. Ať už si vyberete jakýkoliv film, přejeme vám příjemné sledování a kouzelné Vánoce plné lásky a pohody.

Novinky pro rok 2023

V roce 2023 se můžeme těšit na záplavu nových romantických filmů s vánoční tematikou. Streamovací platformy jako Netflix a HBO Max už ohlásily několik slibných titulů, které slibují zahřát u srdce. Očekávejme klasické příběhy o lásce, která se zrodí během vánočních svátků, ale i netradiční zápletky s humorným nádechem. Fanoušci se můžou těšit na známé tváře i nové herecké objevy. Vánoční romantické filmy se staly tradicí a rok 2023 slibuje další várku filmů, u kterých se budete smát, plakat a snít o vlastní pohádkové lásce.

vánoční romantické filmy

Romantika pro celou rodinu

Vánoční čas a romantické filmy – to k sobě zkrátka patří. Kouzlo Vánoc, zasněžené ulice, vůně cukroví a k tomu dojemný příběh lásky, to je kombinace, která zahřeje u srdce nejednoho z nás. Ať už hledáte film pro zamilovaný večer ve dvou, nebo pohádkovou atmosféru pro celou rodinu, vánoční romantické filmy vám zaručeně zpříjemní adventní čas. Oblíbenou klasikou je například film "Láska nebeská", který prolíná několik milostných příběhů s kouzelnou atmosférou Londýna během Vánoc. Pokud máte raději romantiku s nádechem humoru, sáhněte po filmu "Holka na hlídání". Pro rodiny s dětmi doporučujeme pohádkový příběh "Vánoční prázdniny", který potěší malé i velké diváky. Vánoční romantické filmy jsou zkrátka sázkou na jistotu, pokud si chcete užít pohodovou atmosféru a příjemně se naladit na Vánoce.

Tipy na filmové maratony

Vánoce a romantické filmy – to k sobě prostě neodmyslitelně patří! Pokud i vy milujete tu kouzelnou atmosféru zasněžených ulic, třpytivých ozdob a lásky, která je ve vzduchu cítit o něco silněji než jindy, pak pro vás máme pár tipů na filmové maratony, které vás zaručeně naladí na tu správnou sváteční notu.

Začněme klasikou! "Láska nebeská" je film, který snad nikdy neomrzí. Propletené osudy několika párů v předvánočním Londýně vás rozesmějí i dojmou. Chcete něco sladšího než cukrová hůl? "Holka na hlídání" s Rachel McAdams a Jude Lawem vám ukáže, že i z nenávisti může přeskočit jiskra. A pokud toužíte po pohádkové romantice, "Vánoční princ" a jeho pokračování vás zaručeně okouzlí.

Máte chuť na něco méně známého? "Vánoční kalendář" vás zavede do světa kouzel a romantiky s nádechem tajemna. "Výměna dovolených" zase potěší všechny, kteří milují příběhy o nečekané lásce na pozadí krásných scenérií. A pokud hledáte něco vtipného a zároveň dojemného, zkuste "Šťastné a veselé".

Nejlepší romantické komedie

Vánoce jsou jako stvořené pro romantiku a útulné večery s filmem. A co teprve, když se tyto dva světy protnou? Romantické komedie s vánoční tematikou jsou sázkou na jistotu, jak si zkrátit čekání na Ježíška a užít si pořádnou dávku lásky, humoru a té pravé vánoční atmosféry. Ať už máte rádi klasiky, nebo dáváte přednost modernějším snímkům, zaručeně si přijdete na své. Mezi stálice žánru patří například "Láska nebeská", která vás chytne za srdce svými propletenými příběhy a nezapomenutelnou hudbou. Pokud dáváte přednost něčemu akčnějšímu, sáhněte po "Prázdninách", kde si dvě neznámé ženy vymění na Vánoce své domovy a zažijí nečekaná dobrodružství. A pokud toužíte po pohádkové romantice, nenechte si ujít "Vánoční princ", kde se obyčejná dívka zamiluje do prince z pohádkové země. Vánoční romantické filmy jsou zkrátka ideální volbou pro všechny, kteří si chtějí užít sváteční pohodu a nechat se unést na vlně romantiky.

vánoční romantické filmy

Vánoční romantické filmy, to je jako polévka od babičky. Hřejí u srdce, chutnají po domově a i když víte, jak dopadnou, stejně si je rádi dáte znovu.

Eliška Dvořáková

Dojemné příběhy lásky

Vánoční romantické filmy a romantické filmy s vánoční tematikou jsou proslulé svými dojemnými příběhy lásky. Kouzlo Vánoc, zasněžené scenérie a atmosféra pohody vytváří perfektní kulisu pro romantiku. Tyto filmy často vypráví o dvou lidech, kteří se zdají být odlišní a osudově se setkávají během vánočního shonu. Mohou to být staří přátelé z dětství, kteří se po letech znovu setkávají, nebo dva cizinci, které spojí náhoda.

Srovnání oblíbených vánočních romantických filmů
Název filmu Rok vydání Hodnocení na ČSFD
Láska nebeská 2003 83%
Sám doma 1990 78%
Vánoční prázdniny 2006 65%

Ať už je to jakkoli, Vánoce se pro ně stanou časem, kdy přehodnotí své životy a otevřou svá srdce lásce. V těchto filmech vidíme, jak láska překonává překážky, naplňuje sny a přináší štěstí i v těch nejneočekávanějších chvílích. Vánoční romantické filmy nám připomínají, že láska je tím nejkrásnějším darem, který si můžeme o Vánocích přát.

Vánoční filmy na Netflixu

Vánoční filmy na HBO Max

HBO Max se stává během vánočních svátků skutečným rájem pro milovníky romantických filmů s vánoční atmosférou. Ať už toužíte po klasických příbězích lásky pod jmelím nebo po modernějších romantických komediích s vánoční tematikou, HBO Max má pro vás něco připraveného. Mezi oblíbené stálice patří romantické komedie jako "Láska nebeská" s hvězdným obsazením a propletenými osudy, "Prázdniny" s Cameron Diaz a Kate Winslet, kde si dvě ženy vymění na Vánoce své domovy a najdou lásku na nečekaných místech, nebo "Poslední Vánoce" s Emilií Clarke, která se zamiluje do záhadného muže. Pro ty, kteří preferují klasiku, je tu nestárnoucí "Sám doma" s Macaulayem Culkinem, kde sice romantika nehraje prim, ale vánoční atmosféra je zaručena. Ať už si vyberete jakýkoli film, HBO Max vám zaručí kouzelnou vánoční atmosféru plnou lásky, smíchu a dojetí.

vánoční romantické filmy

Kde sledovat online?

Vánoční romantické filmy a romantické filmy s vánoční tematikou jsou skvělým způsobem, jak se naladit na vánoční atmosféru. Pokud hledáte, kde si je online pustit, máte naštěstí spoustu možností. Streamovací služby jako Netflix, HBO Max a Amazon Prime Video nabízejí širokou škálu vánočních romantických filmů, a to jak klasických, tak i novinek. Mnoho z nich si můžete užít i s českým dabingem nebo titulky.

Kromě streamovacích služeb můžete vánoční romantiku najít i v online videopůjčovnách, jako je O2 TV, Voyo nebo Apple TV. Tyto služby často nabízejí i filmy, které na streamovacích platformách nenajdete. A pokud hledáte něco zdarma, zkuste YouTube. I tam narazíte na vánoční romantické filmy, ať už celovečerní, nebo kratší. Nezapomeňte se ale ujistit, že zvolený zdroj je legální a bezpečný.

Ať už si vyberete jakoukoli možnost, přejeme vám příjemné sledování a krásné prožití vánočních svátků ve společnosti romantiky a lásky!

Soundtracky pro vánoční atmosféru

Vánoční romantické filmy a romantické filmy s vánoční tematikou by bez perfektního soundtracku nebyly tím, čím jsou. Hudba dodává těmto filmům tu správnou atmosféru, navozuje pocity štěstí, lásky a sváteční pohody. Klasické vánoční koledy jako "Tichá noc" nebo "Nesem vám noviny" v podání známých interpretů dodají filmům punc tradice a nostalgie. Modernější vánoční hity zase osloví mladší publikum a dodají filmům svěží nádech. Soundtracky k romantickým filmům s vánoční tematikou často obsahují i instrumentální skladby, které dokreslují romantické scény a umocňují emoce. Jemné tóny klavíru, romantické smyčce a akustické kytary vytváří kouzelnou atmosféru, při které se diváci snadno nechají unést romantickým příběhem.

Nezapomínejme ani na původní filmové melodie, které se staly neodmyslitelnou součástí vánočních romantických filmů. Tyto melodie, často inspirované klasickými vánočními motivy, si diváci spojují s konkrétními scénami a postavami a evokují v nich příjemné vzpomínky na oblíbené filmy. Soundtracky k vánočním romantickým filmům tak hrají klíčovou roli v celkovém zážitku z filmu a pomáhají vytvářet tu pravou sváteční atmosféru.

vánoční romantické filmy

Recepty inspirované filmy

Vánoční romantické filmy a romantické filmy s vánoční tematikou jsou plné lákavých jídel a nápojů, které v nás evokují tu pravou sváteční atmosféru. Proč si ji nepřipomenout i mimo filmové plátno? Upečte si nadýchaný perník, jehož vůně provoní celý byt a navodí tu správnou vánoční náladu. Recept najdete v nespočtu variant, vyzkoušejte třeba ten s medem a kořením. Nebo se zahřejte šálkem horké čokolády s marshmallows, přesně tak, jak to mají rádi ve filmech. Pro dospělé fanoušky romantiky doporučujeme přidat špetku chilli pro pikantní chuť a kapku likéru pro ještě slavnostnější zážitek. A pokud chcete zažít opravdovou filmovou romantiku, připravte si večeři pro dva. Inspiraci hledejte v italské kuchyni – těstoviny s rajčatovou omáčkou a čerstvou bazalkou zaručeně potěší. Nezapomeňte na sklenku dobrého vína a romantický večer ve stylu vánoční romantické komedie je na světě.

Vánoční dekorace podle filmů

Vánoční romantické filmy a romantické filmy s vánoční tematikou nám kromě hřejivého pocitu u srdce a notné dávky sněhové romantiky servírují také inspiraci pro vánoční výzdobu. Zapomenout nesmíme na útulné prostředí, které v nás evokuje pocit domova a blízkosti. Jaké prvky výzdoby z filmů si můžeme propůjčit do našich domovů? Dominantou obývacího pokoje se stává bohatě nazdobený vánoční stromeček. Nebojte se třpytivých ozdob, světelných řetězů a stuh. Inspiraci hledejte ve filmech jako "Láska nebeská" nebo "Prázdniny". Neodmyslitelnou součástí jsou i světýlka. Použijte je na stromeček, okna, nábytek i krbovou římsu. Vytvoříte tak magickou atmosféru jako ve filmu "Sám doma". Vsaďte na teplé bílé světlo, které navodí pocit klidu a pohody. Nezapomínejte na detaily. Polštáře s vánočními motivy, svícny s vůní jehličí a skořice, pletené deky a košíky s šiškami dodají vašemu domovu tu pravou zimní atmosféru. Inspiraci hledejte ve filmech jako "Holka na hlídání" nebo "Vánoční princ". Důležitá je i slavnostní tabule. Pro romantickou večeři zvolte červenou, zlatou nebo zelenou barvu. Svíčky, látkové ubrousky a jmenovky dodají stolování punc výjimečnosti. Nechte se inspirovat filmy "Vánoční koleda" nebo "Zamilovaný Shakespeare".

vánoční romantické filmy

Vánoční romantika i pro single?

Vánoční filmy. Pro mnohé synonymem pro kýčovitou romantiku, kde se hrdinové potkají za neuvěřitelných okolností, zamilují se a Vánoce prožijí jako z pohádky. A co my, single? Musíme se na tuhle nálož romantiky dívat skrze prsty? Vůbec ne! I když nemáme po boku svou drahou polovičku, vánoční filmy nám můžou nabídnout mnohem víc než jen příběhy o lásce. Co takhle si užít útulnou atmosféru, kterou filmy s vánoční tematikou tolik proslavily? Zapalte si svíčky, uvařte si svařák a zachumlejte se do deky. Vánoční filmy vám pomohou navodit tu správnou vánoční náladu bez ohledu na váš vztahový status. Navíc, ne všechny romantické filmy končí svatbou a spoustou dětí. Existuje spousta filmů, které se zaměřují na přátelství, rodinu a důležitost tradic. Právě Vánoce jsou časem, kdy si připomínáme, co je v životě skutečně důležité. A kdo ví, třeba vás sledování vánočních filmů inspiruje k tomu, abyste sami udělali něco hezkého pro své blízké. Ať už se rozhodnete pro romantickou komedii nebo rodinný film s vánoční atmosférou, užijte si pohodové chvíle a dopřejte si zasloužený odpočinek.

Publikováno: 04. 07. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor:

Tagy: vánoční romantické filmy | romantické filmy s vánoční tematikou